Gönüllüler hafta sonu onlar için çıktılar

Hafta sonu uygulanan sokağa çıkma kısıtlamasının ikinci gününde Türk Kızılay Karasu Şubesi gönüllüleri, sokak hayvanlarını unutmadı. Gönüllüler, kısıtlamadan dolayı vatandaşların sokağa çıkamaması nedeniyle aç kalan hayvanları elleriyle besledi.

Gönüllüler hafta sonu onlar için çıktılar

Birçok farklı meslekten Türk Kızılay Karasu Şubesi gönüllüsü, pazar günü sokağa çıkma kısıtlaması dolayısıyla aç kalan sokak hayvanlarını besledi. Sokak hayvanlarına ekmek ve mama dağıtan gönüllülere Türk Kızılay Karasu Şube Başkanı Adem Ekşi de eşlik etti.

İlçe merkezi ve çevre mahallelerde yapılan dağıtımlar ile sokak hayvanları doyuruldu. “İnsanlar, kısıtlamadan dolayı dışarı çıkamadığı için sokak hayvanlarımız yalnız kaldı” diyen Başkan Adem Ekşi, “Gönüllü ordumuza duyarlılıklarından ötürü teşekkür ediyorum. Biz gönüllülerimizle her zaman gurur duyduk” dedi.

''İHTİYACIMIZ VAR''

Beş yıldır Türk Kızılay gönüllüsü olduğunu belirten eğitimci Zehra Türkoğlu Kuba, “Gönüllü olmak isteyen varsa Türk Kızılay’ına bekliyoruz. Çünkü karantina döneminde herkes evindeyken yardıma ihtiyacı olan bir kişiye dahi olsa elimizi uzatabiliyorsak çok mutlu oluyoruz. Gönüllü ihtiyacımız var. Biz büyüdükçe mutlu oluyoruz ve yardımlarımız daha çok kişiye ulaşıyor” dedi.

Makine mühendisi olan Türk Kızılay Karasu Gönüllüsü Salim Direk ise, “Nasıl ki insanlara şefkat gösteriliyorsa hayvanlara da şefkatle yaklaşmalıyız. Daha çok canlıya, çevreye elimizi uzatmak için Türk Kızılay’ı çatısı altında herkesi gönüllü olmaya davet ediyorum” sözlerine yer verdi.

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2020, 12:09

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER