Gönüllülük eğitimi Karasu’da...

Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübü Derneği'nin 1,5 yıldır yürüttüğü proje kapsamında oluşturulan spor gönüllülük modülü ilk öğrencileri ile buluştu.

Gönüllülük eğitimi Karasu’da...

   Erasmus+ Spor Destekleri kapsamında yürüttüğümüz Du Motıon adlı projenin sporda gönüllülük eğitimi Karasu’da gerçekleştirildi. Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübü Derneği (KARGENC) Başkanı Ersel Aydın, ‘’1,5 yıldır yürüttüğümüz proje kapsamında oluşturduğumuz spor gönüllülük modülü ilk öğrencileri ile buluştu. Türkiye’nin farklı şehirlerinden Karasu’ya gelen 40 gönüllü 2 gün süren sporda gönüllülük eğitimini, uzun yıllardır spor gönüllülüğü yapan Eğitmen Sayın Selma Süer’den aldı’’ dedi.

DEVAM EDECEK

   Eğitim sürecinin gönüllülerin yerel ve ulusal spor müsabakalarında görev alması ile devam edeceğini belirten Aydın, ‘’İlk etapta Avrasya Maratonu’nda görev alacak gönüllüler aynı zamanda bir seçim sürecine de dahil olacaklar. Gönüllü havuzundan katıldıkları etkinliklere göre yapılan değerlendirme sonucunda seçilen 7 gönüllü, Nisan 2022’de Uluslararası Dubrovnık (Hırvatistan) Maratonu’nda gönüllü olarak görev yapma şansı yakalayacak. 7 ülkeden ortaklar ile yaklaşık 1,5 yıllık bir çalışma sonucu oluşturduğumuz modül, sonraki süreçte de spor sektörüne değerli bir kaynak olacaktır. Böyle bir çalışmanın Kargenc Kulübü olarak parçası olmak bizi gururlandırdı’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 17 Ağustos 2021, 12:55

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER