Hafta kapsamında fidanlar toprakla buluştu

Karasu’da ‘Orman Haftası’ kapsamında fidan dikme etkinliği gerçekleştirildi. Yaklaşık 150 öğrenci mutlulukla çam fidanlarını toprakla buluşturdu.

Hafta kapsamında fidanlar toprakla buluştu

21 Mart Ormancılık ve Orman Haftası etkinlikleri kapsamında Karapınar Mahallesi’nde fidan dikimi etkinliği yapıldı. Yaklaşık 150 öğrencinin, çam fidanlarını dikerken yaşadıkları mutluluk yüzlerine yansıdı.

Yapılan etkinliğe ilçe protokolü, kurum müdürleri, siyasi parti temsilcileri, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı. Karapınar Mahallesi Akkum mevkiinde Perşembe günü düzenlenen etkinlik için fidanlar İlçe Orman İşletme Müdürlüğü’nce temin edildi.

Kaymakam Ahmet Naci Helvacı, Orman İşletme Müdürü Murat Çatalbaş, Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan, jandarma ve işletme ekipleri ile birlikte öğrenciler fidanları toprakla buluşturdu.

‘YEŞİLLİK ARTIK BİZİM İÇİN BİR GÜZELLİK OLMAKTAN ÇIKTI’

Etkinlikte konuşan Kaymakam Helvacı, ormanların insan hayatı açısından önemli olduğunu, gelecek nesiller için ağaç sayısının artırılması ve korunması gerektiğini belirtti. Helvacı, Yeşillik artık bizim için bir güzellik olmaktan çıktı. Küresel ısınma ile dünya kirleniyor. İnsanoğlunun verdiği zararları azaltmak ve iyileştirmek adına elimizdeki her fidanı her boş yere dikelim’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 27 Mart 2022, 15:12

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER