‘Hatayı biz yaptık, bedelini çocuklarımız ödeyecek’

Doğa ve çevre ile ilgili olarak hazırladığı programlarını TV’den izlediğimiz doğa aktivisti Güven İslamoğlu, twitter hesabından yaptığı paylaşımla Karasu sahillerinin durumuna dikkat çekti.

‘Hatayı biz yaptık, bedelini çocuklarımız ödeyecek’

İslamoğlu 11 Mayıs tarihli paylaşımında Karasu’da insan eliyle gerçekleştirilen ve sahillerin elden gitmesiyle sonuçlanan hataları şöyle sıraladı:

“Sahili bina ile doldurdular. Sonra liman yaptılar, nehirler gelen kumun önünü kestiler. Liman kum doldu. Sahil kumsuz kaldı. Deniz şehre ilerledi. Durdurmak için kaya döktüler. Sahilin durumu. Bedelini kimse ödemedi. Çocuklarımız ödeyecek…”

ÇARPICI YORUMLAR GELDİ

Güven İslamoğlu’nun paylaşımına çoğunluğu Karasu’da yazlıkçı olduğunu belirten onlarca vatandaştan yorumlar geldi. Bunların arasında sahillerin kaybedilmesinin asıl nedeninin Sakarya Nehri üzerindeki kum ocakları olduğu, Karasu Limanı’nın yanlış yere yapıldığı, kum tepelerinin bilinçsizce yok edilmesi, yaz aylarında mafya tipi görüntüler, denize yakın çok katlı yapılara izin verilmesi ve belediye yönetimlerine yanlış isimlerin seçilmesi gibi yorumlar dikkat çekti.

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER