İkiz tüneller tamamlandı!

Doğu Karadeniz’le İstanbul’u sahilden birleştirecek olan yolun Karasu-Kaynarca etabında ye alan ikiz tüneller tamamlandı. Toplam 830 metre uzunluğundaki tüneller geçici olarak ulaşıma açıldı.

İkiz tüneller tamamlandı!

   Karasu-Kaynarca arasındaki 36 km’lik duble yolda çalışmalar aralıksız sürüyor. Yolun asfaltlanan kısımları ile Karasu’dan itibaren 21. Km’de yer alan ve geçtiğimiz günlerde tamamlanarak asfaltı dökülen ikiz tüneller geçici olarak hizmet vermeye başladı.

AYNI İHALEDE ÜÇ PROJE

   2013 yılında başlanan projede 36 km’lik yol dışında Karasu-Adapazarı-Kaynarca kavşağı, Sakarya üzerinde bir köprü ve Taşlıgeçit Mahallesi sınırları içerisinde yer alan biri 360, diğeri 470 metrelik iki tünel inşaatı yer alıyor. Tünel, kavşak ve 16 kilometre yol 77 milyon 224 bin 533 liraya ihale edilmişti.

BOZUK ZEMİN GECİKTİRDİ

   Yolun 16 km’lik kısmıyla ikiz tüneller ve katlı dönel kavşak projesini üstlenen firma, özellikle tünel yapılan bölgedeki toprak yapısı nedeniyle inşaatın gecikeceği yönünde açıklama yapmıştı. Yüklenici firma temsilcisi Fatih Zaimoğlu 2014 yılında basına konu hakkında yaptığı bilgilendirmede "24 saatte 80 santimetre yol alabiliyoruz. Zemin zayıf olduğu için 'çelik XA' denilen sistemle güçlendirme yapıyoruz" diye konuşmuştu.

Güncelleme Tarihi: 03 Ekim 2021, 17:21

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER