İlçemize katkı sunacak proje...

 Karasu Kaymakamlığı tarafından koordine edilen, AB Brüksel Merkezli Sağlıklı Yaşam ve Çevre Projesinin toplantısı Viyana’da gerçekleştirildi...

İlçemize katkı sunacak proje...

   Karasu Kaymakamlığı tarafından koordine edilen ve Avrupa Birliği Erasmus programları tarafından hibelendirilen ‘’Bisiklet Sür! Gezegenimiz için 2 Teker Yeterli’’ projesi için çalışmalar sürüyor.

   CYCLE! 2 Wheels Enough for Our Planet (Bisiklet Sür! Gezegenimiz için 2 Teker Yeterli) projesi, ilçemiz Yuvalıdere Ortaokulu İngilizce Öğretmeni Elif Kayhan ve Atatürk Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Ersel Aydın tarafından yürütülüyor.

   Projenin ikinci toplantısı yapıldı ve Viyana’da gerçekleştirildi. Toplantıda tüm ortak ülkelerde gerçekleştirilen anket sonuçlarının analizleri ve bisiklet kullanımı üzerine iyi örnek uygulamaları paylaşıldı. Sonrasında bisiklet kullanımı yaygın olan Viyana’da bir bisiklet servisi ziyaret edilerek bilgi paylaşımları yapıldı. Toplantının ikinci gününde bir bisiklet turu düzenlendi ve bu sayede şehirde bisiklet kullanım imkanları yaşayarak tecrübe edinildi. Kaymakamlıktan yapılan açıklamada, ‘’Edinmiş olduğumuz tüm bu gözlemler ve paylaşımlar ilçemizde yapılacak faaliyetlerimiz ve oluşturacağımız rehber için büyük bir katkı bulunacaktır’’ denildi.

Güncelleme Tarihi: 02 Eylül 2021, 14:30

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Remzi KOÇÖZ
Remzi KOÇÖZ - 5 ay Önce

Bu çalışma/projenin hayata geçirilerek düz bir zemin olan Karasu ilçemizin bisiklet yolu ile tanışmasi yaya/araç trafik kaosundan öte hem çevre hem sağlık açısından yararlı olcaktir.

m.eren
m.eren - 5 ay Önce

her şeye bir savunması ve görüşü
olan başörtülü bacılarımız bu etkinliği sevmemiş 1 tane tesettürlü yok.

SIRADAKİ HABER