banner237

Jandarma ve muhtarlar güvenlik konusunda toplandı

Fındık hasadı dönemi nedeniyle hırsızlık ve terör eylemleri konularında...

Jandarma ve muhtarlar güvenlik konusunda toplandı
banner189

   İlçe Jandarma Komutanlığı, fındık hasadı dönemi nedeniyle hırsızlık ve terör eylemleri konularında muhtarlarla toplantı yaptı. Jandarma karakolunda 24 muhtarın katılımıyla gerçekleşen toplantıda Karakol Komutanı Tahsin Hanzade, alınacak önlemleri muhtarlara tek tek anlattı. Hanzade, mahallelerinize hurdacı, satıcı ve bir takım derneklere yardım toplayıcı olarak gelen her kim olursa olsun mutlaka giriş ve çıkışları yasak etmeniz güvenlik açısından çok önemli. Önemli bir diğer konu da, yine mahallenize gelen tüm tarım işçilerinin mutlaka kimlik bilgilerini ve onları getiren araçların plakalarını mutlaka jandarma birimlerimize bildirmenizdir.

   Ayrıca, pandemi dönemini halen yaşamaktayız. Tüm tarım işçilerimizin maske kullanmasını, sosyal mesafe kurallarına uymalarını sağlamak sizlerin görevi olmalıdır’’ dedi.

‘’KOLLUK KUVVETLERİMİZİN DESTEĞİ BİZİM İÇİN ÇOK ÖNEMLİ’’

   Sözlerinin devamında yapılan sunumda anlatılan güvenlik konularına gösterilecek hassasiyetin, olması muhtemel olayları önlemede önemli olduğunun altını çizen Komutan Tahsin Hanzade, ''Mahallelerdeki sorunlarda muhtarlarımızla istişare ederek çözüm bulmaya çalışıyoruz. Bu noktada vatandaşlarımızın, yaşadıkları mahallelerde huzur ve güven içerisinde yaşayabilmeleri ayrıca olası tehlikelerin bertaraf edilebilmesi için muhtarlarımıza önemli görevler düşüyor" diye konuştu.

   Toplantıya katılan Ortaköy Mahallesi Muhtarı İsmet Turan, faydalı bilgiler verdiği için Komutan Tahsin Hanzade’ye teşekkür etti. Turan, ‘’Bizler için verimli bir toplantı oldu. Kolluk kuvvetlerimizin desteği bizim için çok önemli’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2020, 15:17

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER