banner379

Kar terk edecek fakat soğuk artarak devam edecek!

İlçeyi etkisi altına alan kar yağışı ve soğuk hava günlük yaşamı zorlaştırıyor. Kar yağışı perşembe günü etkisini kaybedecek fakat hava sıcaklıkları düşmeyecek.

Kar terk edecek fakat soğuk artarak devam edecek!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre, Marmara'nın doğusu ve Karadeniz Bölgesinde havanın aralıklı yağışlı olacağı tahmin ediliyor. Yağışların genellikle karla karışık yağmur ve kar şeklinde olması bekleniyor.

KAR YAĞIŞINDA SON DURUM

Marmara'nın doğusu, Orta Akdeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu, Batı ve Orta Karadeniz ile İstanbul, Kütahya ve Afyon çevrelerinde yoğun kar yağışı bekleniyor. Kar yağışı ile soğuk havanın meydana getireceği buzlanma ve don olayı ile ulaşımda aksamalar gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunması isteniyor.

PERŞEMBE GÜNÜ ETKİSİNİ KAYBEDECEK

Sakarya'da pazar günü akşam saatlerinden itibaren etkili olan kuvvetli ve yer yer yoğun kar yağışı nedeniyle kar kalınlığının kıyılarda 5-15 santimetre, yüksek kesimlerde ise 20-30 santimetrelik beyaz örtü bırakacağı da tahminler arasında. Pazartesi, salı ve çarşamba günü beklenen kar yağışı perşembe günü etkisini kaybedecek.

SICAKLIK DAHA DA DÜŞÜYOR

Tahminlere göre, hava sıcaklığı iç ve batı kesimlerde hissedilir derecede azalacak, kar yağışı Perşembe günü etkisini kaybedecek fakat hava daha da soğuyacak. 

Yağışlar ve sıcaklıklar şu şekilde olacak:

Güncelleme Tarihi: 15 Şubat 2021, 14:36

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER