Karasu halk pazarı haftada kaç gün kurulacak?

Karasu halk pazarı haftada kaç gün kurulacak?

   Geçtiğimiz yıllarda yaz sezonunda kat be kat artan ilçe nüfusunun ihtiyacını karşılayabilmek ve yoğunluğu azaltmak için Karasu’da ikinci bir gün semt pazarı kurulmaya başlandı. Böylece pazartesi ve perşembe olmak üzere haftada iki gün vatandaşlar ihtiyaçlarını semt pazarından karşılayabiliyor. Haftada iki gün pazar kurulması uygulaması yaz sezonu sonunda nüfusun azalmasıyla tekrar sadece pazartesi günleri açılmaya devam ediyordu.

MERAK EDİLİYORDU

   Havaların soğumaya başlamasıyla, evin ihtiyaçlarını taze meyve ve sebzelerin yer aldığı pazardan karşılayan Karasulular perşembe günü pazar var mı diye merak etmeye başladı. Pazarcılar Derneği Başkanı Halit Yavuzyiğit de bir açıklama yaparak bu soruyu yanıtladı. Perşembe pazarının kurulmaya devam edeceğini belirten Yavuzyiğit; ‘’Vatandaşlarımızın taze sebze, meyve, kıyafet ve daha birçok ihtiyacını uygun fiyata karşılayabildiği pazarımız perşembe günleri hizmet vermeye devam edecek’’ dedi.

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sibel mestanlı
Sibel mestanlı - 1 ay Önce

Sadece pazartesi günleri kurulsun başkanım en azından kışın yazın yine 2 gün olur

Hasan oz
Hasan oz - 1 ay Önce

Çok iyi olur

Suzan sevim
Suzan sevim - 1 ay Önce

Kışın işler yarıya düşüyor sogukta 2 güne açılması fazla bence

Günay Gökçen
Günay Gökçen - 1 ay Önce

Önce vatandaş gelir hepimiz vatandaşız üzerimize düşeni yapmalıyız herşey vatandaş icin

Muhammed Gökhan
Muhammed Gökhan - 1 ay Önce

Başkanım kışın Pazartesi günü kurtarmıyor iki gün nasıl kurtaracak 5 tane çalışan var benim elemanlar yevmiyesini kim çıkaracak

SIRADAKİ HABER