Karasu’da bayram öncesi denetim

İçişleri Bakanlığı, emniyet kemeri kullanımını yaygınlaştırmak ve trafik kurallarına dikkat çekmek için Karasu'da "Bayramınız Kemerli Olsun" sloganının yer aldığı broşürler dağıtarak denetim yaptı.

Karasu’da bayram öncesi denetim

“Bayramınız kemerli olsun” sloganıyla Cuma günü ülke genelinde eş zamanlı gerçekleştirilen etkinlik Karasu’da Kaymakamlık binası önünde ve Karasu girişinde uygulandı. Uygulamada ekipler, araçları tek tek durdurarak “Bayramınız Kemerli Olsun” sloganıyla sürücülere emniyet kemerinin önemini anlattı.

BİLGİLER VERİLDİ

İçişleri Bakanlığı’nın “Bayramınız kemerli olsun” sloganıyla başlattığı, ülke genelinde eş zamanlı olarak etkinlik gerçekleştirildi. Kaymakam Dr. Ahmet Naci Helvacı, İlçe Emniyet Müdürlüğü ile İlçe Jandarma Komutanlığı ekiplerinin katıldığı denetimler, İncilli Mahallesi, Plaj Caddesi ve Kaymakamlık binası karşısında gerçekleştirildi. Trafikte farkındalığı arttırmak amacıyla yapılan uygulamada seyir halinde olan sürücüler durdurularak bilgiler verildi.

KEMER TAKMANIN ÖNEMİ

İlçe Jandarma Komutanı Hasan Alataş, İlçe Emniyet Müdür Vekili Komiser Mahmut Kırım, vatandaşlara emniyet kemeri takmanın önemini anlattı. Uygulama öncesinde açıklama yapan Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı, “Trafikte farkındalık oluşturmak, insanlar için trafik güvenliğinin ne kadar önemli olduğunu vurgulamak ve bu kapsamda kemer kullanmanın önemini sağlamak amacıyla ulusal düzeyde Türkiye’nin her yerinde uygulamalar gerçekleştiriliyor. Bu uygulamayla vatandaşlarımıza kemer takmanın önemini anlatıyoruz” dedi. Uygulamada vatandaşlara emniyet kemeri bilgilendirme broşürü de dağıtıldı. Karasulu vatandaşlar da ekiplere teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2022, 13:49

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER