banner379

Karasu’da çiçek ve çimleri koparanlara yasal süreç başlatıldı!

Çiçek ve çimlerin koparılması ile ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, ''Dikilen çiçek ve çimlerin kimliği belirsiz kişiler tarafından koparıldığını, başıboş gezen büyükbaş hayvanlar tarafından da zarara uğratıldığını görüyoruz. Bu konuda yasalsüreç başlattık'' dedi.

Karasu’da çiçek ve çimleri koparanlara yasal süreç başlatıldı!

Karasu Belediyesi Park ve Bahçeler Müdürlüğü tarafından yenileme ve peyzaj çalışmalarının sürdürüldüğü park ve orta refüjlerde dikilen çiçek ve çimlerin kimliği belirsiz kişilerce koparılması ve büyükbaş hayvanlar tarafından zarara uğratılması tepki çekti. Karasu Belediyesi Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş, ilçe genelindeki parklarda, orta refüjlerde bulunan çiçek ve çimlere verilen zarar konusunda açıklama yaptı.

'SÜRECİN SONUNA DEK TAKİPÇİSİ OLACAĞIZ'

Çiçek ve çimlerin koparılması ile ilgili açıklamada bulunan Belediye Başkan Yardımcısı İsmail Karakaş; “Modern bir turizm kenti yaratmak amacıyla İlçemiz genelinde park ve orta refüjlerde peyzaj çalışmalarımızı başlattık. Ancak dikilen çiçek ve çimlerin kimliği belirsiz kişiler tarafından koparıldığını, başıboş gezen büyükbaş hayvanlar tarafından da zarara uğratıldığını görüyoruz. Modern bir kent oluşturma çabasında olduğumuz bu dönemlerde karşılaştığımız bu olay bizleri derinden üzüyor. Güvenlik kameraları ve duyarlı vatandaşlarımızın ihbarları sonucunda tespit edilen kişiler ve başıboş gezen büyükbaş hayvan sahipleri için gerekli yasal sürecimizi başlattık. Güzel çiçeklerimizi yine parklarımızda yeşertecek ve bu sürecin sonuna dek takipçisi olacağımızı belirtirim” dedi.

Güncelleme Tarihi: 23 Mayıs 2021, 14:09

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER