Karasulu şair ve yazarlardan İpsiz Edebiyat matinesi

Karasu Yazarlık Atölyesi yetişkinler grubu, atölye eğitiminin ardından yazdıkları yazıları kitap haline getirdiler ve bir de edebiyat matinesi gerçekleştirdiler. Adapazarı’nda yapılan matine, Nisan ayında ilk kez Karasu’da gerçekleştirilecek.

Karasulu şair ve yazarlardan İpsiz Edebiyat matinesi

   İlçe Milli Eğitim Müdürlüğü’nün açtığı Karasu Yazarlık Atölyesi’ne katılan yazma ve okuma severler, atölyede çalışmalarının bitmesiyle yazılarını kitaplaştırdılar. Ardından da ‘İpsiz'edebiyat1’ adı ile bir edebiyat matinesi düzenlediler.

   Matine, cumartesi günü Adapazarı Çark Caddesi’nde Köfteci İsmail Salonu'nda yapıldı. Bambaşka öyküler ve türkülerle dolu saatlerde gönüllere hitap edilirken, ilimizin markalarından olan ıslama köfte ile de damaklar tatlandı.

ESERLERİNİ SESLENDİRDİLER

   Küçürek öykü yazarı Arzu Özdemir’in öncülüğünde ve deneme-portre yazarı Fahri Tuna'nın danışmanlığında gerçekleşen edebiyat programında, ipsiz'edebiyat topluluğu üyeleri (alfabetik sırayla) Arzu Özdemir, Fahri Tuna, Filiz Demirkan Ekşi, Hüseyin Yılmaz, İbrahim Gürel, Oğuzhan Kır, Serap Yalçıner, Sıla Özgen, Sibel Coşkun ve Zeynep J. eserlerini seslendirdiler.

TÜRKÜLERLE SÜSLEDİLER

   Etkinliğin sonunda yazarların eserlerinden oluşan seçki kitabı imzalanırken, adeta etkinliği ezgileriyle süsleyen Tülay - Hüseyin Yılmaz'ın seslendirdiği türküler ilgi ve takdirle izlendi.

   Etkinlik, Nisan ayında Karasu'da ikinci matinenin yapılması kararıyla son buldu.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2022, 13:08

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Murat Eren
Murat Eren - 3 ay Önce

anneni ve babanı tebrik ediyorum onlar kadar gururlandım seninle başarılar diliyorum sevgilerimle .

SIRADAKİ HABER