Karasu’nun sesini Türkiye’ye duyuran kadro

Karasu Lisesi’nin 1975/1976 eğitim ve öğretim yılı Fen ve Edebiyat bölümü mezunları yemekte buluştu.

Karasu’nun sesini Türkiye’ye duyuran kadro

Yaz ve bayram tatilini fırsat bilerek 17 Temmuz Cumartesi günü öğle yemeğinde bir araya gelen devre arkadaşlarının adresi, sınıf arkadaşları emekli öğretmen Kenan Koşan’ın işlettiği Yenimahalle’deki Ahmet Ali’nin Yeri’ydi. Koşan, devre arkadaşlarına hizmette kusur etmedi.

Anılar denizinde tur atma şansı bulan kadronun ortak özelliği, Karasu Lisesi tarihinde üniversite sınavında Marmara bölge birincisi olmasındaki katkılarıydı.  21 mezunun 20’si seçkin üniversitelerde okuyup mezun olduktan sonra üniversite, adalet, eğitim, bürokrasi ve iş ticaret alanlarında önemli kademelerine gelmeyi başardılar.

Devre arkadaşları anıların tazelendiği yemeğin ardından bundan sonra her yıl Temmuz ayında bir araya gelmek için birbirlerine söz verdiler.

KİMLER KATILDI?

Devre buluşmasına şu isimler katıldı:

Sınıfın Matematik Öğretmeni Reşat Şirin, Sabancı Üniversitesi Öğretim Üyesi Prof. Dr. İsmail Çakmak, Bölge Adliye Mahkemesi Başkanı Nazmi Hakan, Uludağ Üniversitesi öğretim üyesi Prof. Dr. Halil İbrahim Acar, Cumhurbaşkanlığı Personel Daire eski başkanı Musa Hikmet Yavuzyiğit, Melek Görgülü ve eşi, Hilmi Uygun ve eşi, öğretmen ve bir lastik şirketinin distribütörü Erol Kahraman ve eşi emekli öğretmen Aliş Fındık ve eşi, Zeki Acar ve eşi, emekli nüfus müdürü Leman Bilgin, emekli öğretmen Fahrettin Koçmar, Erhan Kuş ve Zafer Berk.

Güncelleme Tarihi: 19 Temmuz 2021, 14:59

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
YORUMLAR
Remzi KOÇÖZ
Remzi KOÇÖZ - 3 ay Önce

Evet bizlerden 2 dönem önce Karasu lisesinden yetişen, Karasu'nun yetiştirdiği değerler. Kimi Meslek yaşamlarının zirvesinde kimi (bu donem ile mezun olan abim Kemal KOÇÖZ gibi) emeklilik moduna geçsede hala genç ve dinamikler. Karasu'nun gurur kaynağı gençler; Karasu Haber'in kliselestirdigi "Karasu’nun sesini Türkiye’ye duyuran kadro";
Sevdikleriniz ile birlikte esenlik dolu yıllar temennisiyle,
Sağlıkla/sağlıcakla kalın...
RemziKOÇÖZ

SIRADAKİ HABER