KARGENC 6 ülkeyi şehrimizde buluşturdu

Karasu Gençlik Sanat ve Spor Kulubü Derneği, kültür-sanat ve spor faaliyetlerini hiç ara vermeden sürdürüyor. Uluslararası projelerle adından söz ettiren kulüp en son, 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hazırlıkları için, ortağı olduğu proje kapsamında 6 ülkeyi Sakarya’da ağırladı.

KARGENC 6 ülkeyi şehrimizde buluşturdu

Karasu Gençlik Sanat ve Spor Kulubü Derneği (KARGENC), Erasmus+ Spor destekleri kapsamında ortağı olduğu ‘Eu On The Move’ (Avrupa Harekette) adlı proje uygulaması için Hırvatistan, İtalya, Portekiz, Romanya, Bosna-Hersek ve Slovenya’dan ortaklarını şehrimizde ağırladı. Kulüp Başkanı Ersel Aydın, ‘’Şubat ayında Sakarya ve Karasu’da toplam 18 okulda başladığımız pilot uygulamaları değerlendirme şansımız oldu’’ dedi.

SAKARYA VE KARASU’DA 18 OKULDA PİLOT UYGULAMA

‘’Projede amacımız çocukların fiziksel etkinliklerini artırmak ve onlar için geliştirdiğimiz farklı spor alanlarındaki oyunları veya etkinlikleri çocuklarımızla buluşturmak’’ diyen Başkan Ersel Aydın, ‘’Bu kapsamda;

-Toplantımızın ilk gününde proje faaliyetlerimiz ve pilot uygulamalarımız hakkında tüm ortaklar ile beraber bilgi paylaşımı yaptık.

-İkinci gününde ise bu projemiz için Sakarya’da toplamda 18 okulda gerçekleştirdiğimiz pilot uygulamalardan Erenler İlkokulu ve Talat Tömekçe İlkokulu’nu tüm ortaklarımızla beraber ziyaret ettik. Ziyaretimiz sırasında öğretmenlerimiz #euonthemove aktivitelerini ya da oyunlarını öğrencileri ile beraber gerçekleştirerek pilot uygulamalarını gözlemleme fırsatı bulduk’’ dedi.

   Başkan Aydın, ‘’Ziyaretlerimizin en güzel yanı ise çocuklarımızın gözlerindeki enerjiyi ve ışıltıyı görmekti. 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı hazırlıkları ile buluşan proje toplantımız bize keyifli anlar yaşattı. Tüm dünya çocuklarına armağan edilen bu bayram gününde ortaklarımızla beraber çocuklar için bir araya gelmemiz paha biçilemezdi'' diye konuştu.

KARGENC DU MOTION maratonu: https://www.karasuhaber.com/xpanel/index.php?file=haberler&islem=ekleduzenle&ID=3098

Güncelleme Tarihi: 06 Mayıs 2022, 10:15

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER