banner469

KARGENC, Avrupa ile Türkiye arasında mekik dokuyor

Avrupa’da Karasu Gençlik Sanat ve Spor Kulubü Derneği (Kargenc) ortaklığı ile yürütülen ‘Sporda Güvenlik’ toplantısı için 4 ülke temsilcisi Sakarya’da buluştu.

KARGENC, Avrupa ile Türkiye arasında mekik dokuyor

SPOR ETKİNLİKLERİNDE GÜVENLİK İÇİN SAKARYA’DA BULUŞTULAR

Erasmus+ Spor destekleri kapsamında Bulgaristan’dan Bulsport Derneği koordinatörlüğü ve Kargenc Kulübü’nün (Karasu Gençlik Sanat ve Spor Kulubü Derneği) ortaklığı ile yürütülen ‘Sporda Güvenlik’ SafeSPORTevent adlı proje toplantısı için 4 ülke temsilcileri Sakarya’da buluştu. 11-14 Kasım 2021 tarihleri ​​arasında Sakarya'da Türkiye, Bosna-Hersek, Bulgaristan ve Yunanistan’dan ortakları bir araya getiren ve projenin şimdiye kadarki ilerlemesini değerlendirmek ve gelecekteki proje eylemlerini birlikte planlamak için #SafeSPORTevent ara toplantısı düzenlendi. Hareketlilik sırasında konsorsiyum, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanlığı, Gençlik ve Spor İl Müdürlüğü ve Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Spor Bilimleri Fakültesi'nden yerel paydaşlarla da verimli toplantılar gerçekleştirdi. Toplantılarda sporda emniyet ve güvenlik alanındaki fikirler ve iyi uygulamalar tartışıldı. Konuyla ilgili gelecekte karşılıklı işbirliğinin potansiyel gelişimi hakkında görüş alışverişinde bulunuldu.

‘SPOR SEKTÖRÜ İSTİSNA DEĞİL’

Kargenc Kulübü Başkanı Ersel Aydın proje ile ilgili yaptığı açıklamada; (#SafeSPORTevent projesi, güvenliğin çok önemli olduğu ve spor sektörünün bir istisna olmadığı Avrupa ve dünya için birçok yaşanmış tecrübeden ilham alıyor. #SafeSPORTevent, spor etkinliklerine katılan sporcuları, yetkilileri ve taraftarları belirli güvenlik protokolleri ile sağlık ve güvenlik tehlikelerinden korumayı amaçlayan Erasmus+ ortak finansmanlı bir girişimdir.  #SafeSPORTevent projesi, spor etkinlikleri ve spor ortamında büyük insan gruplarının bir araya gelmesi için özel olarak hazırlanmış güvenlik protokollerinin hazırlanmasını hedefler. Güvenlik için özel protokolleri birlikte oluşturma ve kullanma konusunda paydaşları güçlendirmek için, gönüllülerin ve yöneticilerin eğitim hareketliliği yoluyla bilgi ve becerilerini geliştirmeyi amaçlar. Sporda güvenlik ve güvenlik alanında artan eğitim olanakları sayesinde #SafeSPORTevent projesi, proje çıktıları sporla özgürce paylaşılacağı için Bosna-Hersek, Bulgaristan, Yunanistan ve Türkiye'de ve aynı zamanda tüm Avrupa'da olumlu değişim sağlıyor’’ diye konuştu.

4 ÜLKENİN İŞBİRLİĞİ İLE

#SafeSPORTevent projesinin Avrupa Birliği Erasmus+ Programı tarafından ortak finanse edildiğini belirten Ersel Aydın, ‘’BULSPORT - Bulgaristan Spor Geliştirme Derneği tarafından BRAVO – Bosna-Hersek Değerli Fırsatlar Temsilcisi Derneği (Bosna Hersek), Sofya Güvenlik Forumu (Bulgaristan), ΑΕΤΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Yunanistan) ve KARGENC CLUB - Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübü Derneği (Türkiye) ile işbirliği içinde koordine ediliyor’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 22 Kasım 2021, 10:18

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER