KARGENC evde hareketli yaşamı teşvik ediyor

Kargenç Kulübü Başkanı Ersel Aydın, ‘’Kargenc Kulübü’nün, erasmus programının desteği ile hayatın her alanına dokunan ve her kesimi kapsayan faaliyetlerine devam ettiğini söyledi...

KARGENC evde hareketli yaşamı teşvik ediyor

   Karasu Gençlik Sanat ve Spor Kulubü Derneği (Kargenc), Erasmus programı spor destekleri kapsamında koordinatörü olduğu, ‘Move At Home’ (Evde Hareket) adlı projenin finalini Sakarya’da gerçekleştirdi.

Başkan Ersel Aydın, ‘’Projede şimdiye kadar yaptığımız faaliyetlerin tanıtımı yapıldı. Türkiye koordinatörlüğünde Avusturya, Hırvatistan, Romanya ve İtalya’nın dahil olduğu etkinlikler önce her ülkenin yerelinde gerçekleştirildi. Daha önce diğer ülkelerde de gerçekleştirdiğimiz toplantılar ile olgunlaştırdığımız yoga, geleneksel danslar ve geleneksel oyunlara ait paylaşımlar yapıldı’’ dedi.

‘HAYATIN HER ALANINA DOKUNUYORUZ’

Aydın, ‘’Proje özellikle Covid-19 döneminde evde kalmak zorunda olan insanlara yönelik eğlenceli, sağlıklı yaşamı teşvik eden egzersizleri içeriyor. İki gün süren toplantıda tanıtım konferansı ve katalog çekimleri gerçekleşti. Oluşturacağımız proje videosu ile ailelere yönelik eşsiz bir kaynak yaratmış olacağız. Projemiz, proje filminin yaygınlaştırma çalışmaları ve kitapçığın dağıtımını içeren yayma faaliyetleri ile devam edecek. Kargenc Kulübü, Erasmus programının desteği ile hayatın her alanına dokunan ve her kesimi kapsayan faaliyetlerine devam etmektedir’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Aralık 2021, 14:22

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER