Kargenc hazırladı: Avrupa onayladı

Final Türkiye'de...

Kargenc hazırladı: Avrupa onayladı

İKLİM DEĞİŞİKLİĞİ İÇİN 4 KITADAN ORTAK ÇALIŞMA

Kargenc (Karasu Gençlik Sanat ve Spor Kulübü Derneği) koordinatörlüğünde hazırlanan ve Avrupa Komisyonu tarafından onaylanan ‘Gezegenimiz İçin Küçük Dokunuşlar’ adlı proje için 4 kıtadan organizasyonlar bir araya gelecek. Türkiye, Yunanistan, Uruguay, Togo ve Hindistan’dan organizasyonların bir araya geleceği proje 4 kıtada aktiviteleri içeriyor.

İKLİM KRİZİNİ ÖNLEMEYE YÖNELİK TÜM PRATİK DETAYLAR

Kargenc Kulübü Başkanı Ersel Aydın projeyi ve süreci şöyle açıkladı: ''Proje kapsamında yapılacak eğitimler ve gençlik çalışmaları sonrasında iklim değişikliğine karşı davranış geliştirmeyi hedefleyen bir ‘İklim Eğitim Kılavuzu’ oluşturulacak. Planlanan seminerler ve final konferansı ile lansmanı yapılacak kılavuz, iklim krizini önlemeye yönelik tüm pratik detayları içerecek.

AİLELERE ULAŞACAK

Öğrenciler aracılığı ile ailelere ulaşacak davranış biçimleri ile her birey gün içerisinde yaptığı eylemlerin doğaya etkisini keşfedecek. Değişen davranış biçimleri doğaya katkısı kadar, aile bütçesine ayrıca azalan elektrik, doğalgaz ve su faturaları ailenin bütçesine ve doğal kaynakların korunmasına katkı sağlayacak. Sosyal medya kampanyaları ile desteklenecek proje sonunda öncelikli olarak 5 farklı ülkeden organizasyonların yereline etki etmek amaçlandı.

FİNAL TÜRKİYE’DE

Proje boyunca Yunanistan’da hazırlık toplantısı, Uruguay’da iklim eğitim kursu, Togo’da iklim üzerine gençlik çalışmaları, Hindistan’da tanıtım konferansı ve Türkiye’de final konferansı ile ‘İklim Eğitim Kılavuzu’ tanıtımı yapılacaktır. 1 Aralık 2020 tarihinde resmen başlayan projemizin ilk toplantısı online olarak gerçekleştirildi. Covid-19 nedeniyle yeniden planlanan faaliyetler, ortakların onayına sunuldu.

Proje faaliyetleri sosyal medya hesaplarının açılması (Facebook: STOP, İnstagram: stop_for_planet) ile başladı.''

Güncelleme Tarihi: 28 Aralık 2020, 14:36

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER