KARGENÇ'in koordinesinde muhteşem final

Karasu Gençlik Sanat ve Spor Kulubü Derneği tarafından koordine edilen, 7’den 70’e Herkes için Bocce adlı uluslararası projenin sonuna gelindi. Renkli final Antalya-Kemer’de yapıldı.

KARGENÇ'in koordinesinde muhteşem final

   Karasu Gençlik Sanat ve Spor Kulubü Derneği (KARGENÇ) tarafından koordine edilen, Avrupa Birliği tarafından hibelendirilen “Bocce for Everyone from 7 to 70” (7’den 70’e Herkes için Bocce) Erasmus+ Spor Projesinin sonuna gelindi. KARGENÇ Kulüp Yönetim Kurulu Başkanı Ersel Aydın, Antalya Kemer’de yapılan uluslararası bocce turnuvası ile tamamlanan proje aktivitelerinin yerelden sonra uluslararası arenada da büyük ilgi gördüğünü belirtti.

ULUSLARARASI ORTAKLIK

   Başkan Aydın, ‘’Kırsal alanda yaşayan bireylerin, özellikle kadınların sosyal hayata olan dahiliyetlerini artırmayı amaçlayan ve KARGENÇ tarafından koordine edilen proje Romanya, Hırvatistan, Bosna-Hersek ve Türkiye Bocce, Bowling ve Dart Federasyonu ortaklığında yürütüldü. Tüm ortak ülkelerde kırsal alanlarda bocce sporu öğretilip anne-çocuk veya baba-çocuk şeklinde ikili gruplar oluşturarak yerelde turnuvalar düzenlendi ve kazanan ilk üç takım Antalya-Kemer’de gerçekleştirilen Uluslararası Bocce Turnuvasına katıldı. Renkli görüntülere sahne olan turnuva ile ayrıca 4 farklı ülkenin aileleri uluslararası bir deneyim yaşadı’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 06 Ağustos 2021, 11:22

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER