KARGENC kıtalar arası iklim çalışmasına öncülük yapıyor

 Karasu Gençlik Sanat ve Spor Kulubü Derneği, iklim değişikliğine karşı sivil toplumdan bir katkı vermek amacı ile hazırlanan projenin ilk toplantısını Selanik'te yaptı.

KARGENC kıtalar arası iklim çalışmasına öncülük yapıyor

KARGENC Kulübü, kıtalar arası iklim çalışmasına öncülük yapıyor. Karasu Gençlik Sanat ve Spor Kulubü Derneği (Kargenc) başkanı Ersel Aydın, Erasmus+ Gençlik Alanında Kapasite Geliştirme destekleri kapsamında koordine ettikleri ‘Gezegenimiz İçin Küçük Dokunuşlar’ (STOP) adlı projelerinin ilk toplantısını Selanik’te gerçekleştirdiklerini söyledi. Proje ile ilgli bilgi veren Başkan Aydın, ''Türkiye (Kargenc Club), Yunanistan (Hellas For Us), Uruguay (Audele), Togo (Aves Togo) ve Hindistan’dan (Disha) organizasyonların yer aldığı projemizin anket analizleri, modül değerlendirmeleri ve 6 aylık bültenlerin içeriklerini tartıştık'' diye konuştu.

ÖNEMLİ BİR KAYNAK OLACAK

Aydın, ''Projemizde iklim değişikliğine karşı sivil toplumdan bir katkı vermek için farklı başlıklarda konuyu ele alacağız. Bu başlıklar: Su ve iklim, karbon ve iklim, ormanlar ve iklim, geri dönüşüm ve iklim, enerji ve iklimdir. Her ülkenin bir başlıkta çalışacağı modül, proje sonunda gençler ve okullar için önemli bir kaynak olacaktır'' dedi.

PROJE KASIMDA TAMAMLANACAK

''Selanik’te projemizin gelecek planlaması hakkında da olası tarihleri tartıştık'' diyen Ardın, ''Buna göre; projemiz Mayıs ayında Uruguay’da yapılacak olan eğitim kursu ile devam edecek. Eğitim kursunda 5 ortağın hazırladığı modül bölümleri bir araya getirilerek uygulanmasına yönelik test çalışmaları yapılacak. Kurs aynı zamanda Ağustos ayında Togo’da yapılacak olan Gençlik Değişimi faaliyetinin de bir hazırlığı olacak.

Projemiz ekimde Hindistan ve kasımda Türkiye’de yapılacak konferanslar ile tamamlanacaktır'' diye belirtti.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2022, 11:40

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER