KARGENC Sofya'daydı

KARGENC Kulübü, ortağı olduğu #SafeSPORTevent uluslararası eğitimi Sofya'da gerçekleştirdi. Toplantı hem pratik beceri ve bilgi kazanılmasını hem de spor etkinlikleri sırasında güvenlik alanındaki ortak sorunları çözmeyi amaçladı.

KARGENC Sofya'daydı

   21-24 Ağustos 2021 tarihlerinde KARGENC Kulübü’nün ortağı olduğu #SafeSPORTevent uluslararası eğitimi Bulgaristan-Sofya'da düzenlendi. Spor yöneticileri, yöneticiler ve gönüllülerden oluşan uluslararası eğitim, katılımcıların kişisel ve mesleki gelişim-eğitim faaliyetlerine aktif olarak katkıda bulunmalarına olanak tanıyan, karmaşık güvenlik ortamı ve sporda güvenlik alanında fikir ve iyi uygulama alışverişi formatında gerçekleşti. Toplantı, ilgili spor yöneticileri, idarecileri ve gönüllülerin hem pratik beceri ve bilgilerinin kazanılmasını hem de spor etkinlikleri sırasında emniyet ve güvenlik alanındaki ortak sorunları çözmek için uluslararası düzeyde işbirliği yapmak için benzersiz bir deneyim sağladı.

KOŞULLARI İYİLEŞTİRMEK AMAÇLANIYOR

   KARGENC Kulübü başkanı Ersel Aydın yaptığı açıklamada şu bilgileri verdi; ‘’#SafeSPORTevent projesi, güvenlik ve güvenliğin çok önemli olduğu ve spor sektörünün bir istisna olmadığı Avrupa ve dünya için çok zorlu zamanlarda geliyor. #SafeSPORTevent, spor etkinliklerine katılan sporcuları, yetkilileri ve taraftarları, antrenman ve yarışma koşullarını iyileştirerek ve özellikle belirli güvenlik protokolleri tarafından ele alınması gereken önemli güvenlik konuları sırasında sağlık ve güvenlik tehlikelerinden korumayı amaçlayan Erasmus+ ortak finansmanlı bir girişimdir’’

SPORDA EMNİYET VE GÜVENLİK

   Aydın, ‘’Proje, spor etkinlikleri ve spor ortamında büyük insan gruplarının bir araya gelmesi için özel olarak hazırlanmış güvenlik ve güvenlik için özel protokolleri birlikte oluşturma ve kullanma konusunda onları güçlendirmek amacıyla spor yöneticilerinin, gönüllülerin ve yöneticilerin eğitim hareketliliği yoluyla bilgi ve becerilerini geliştirmeyi amaçlıyor. Sporda emniyet ve güvenlik alanında artan eğitim olanakları sayesinde #SafeSPORTevent projesi spor topluluklarıyla özgürce paylaşılacağı için Bosna-Hersek, Bulgaristan, Yunanistan ve Türkiye'de ve aynı zamanda tüm Avrupa'da olumlu değişim sağlıyor’’ dedi.

TOPLANTI KONULARI

   Başkan Aydın açıklamalarını şöyla sonlandırdı; ‘’Etkinlik sırasında Karmaşık güvenlik ortamı ve Sporun farklı yönleri - mevcut eğilimler ve zorluklar: AB'de ve dünyada karmaşık güvenlik ortamı; spor etkinlikleri sırasında terörizm ve terör saldırıları; salgın hastalıklar ve biyolojik tehditler sırasında spor etkinlikleri; spor çerçevesinde hibrit saldırılar ve güvenlik ve güvenlik alanında spor etkinlikleri planlaması ve sunumu: Etkinlik öncesi hazırlık, spor etkinliklerinin sunumu ve etkinlik sonrası tamamlama - güvenlik ve güvenlik protokollerinin birlikte oluşturulması analiz edildi. Eğitim, #SafeSPORTevent girişiminin uzman projesi Sofya Güvenlik Forumu başkanı Yordan Bozhilov ve BRAVO yöneticisi İsmail Sehic tarafından verildi.

   Projede, Bulgarian Sports Development Association (BULSPORT) koordinesinde BRAVO - Bosnian Representative Association for Valuable Opportunities (Bosna Heresek) Sofia Security Forum (Bulgaristan) ΑΕΤΟΙ ΘΕΣΣΑΛΟΝΙΚΗΣ (Yunanistan) ve Karasu Gençlik, Sanat ve Spor Kulübu Derneği -KARGENC CLUB (Türkiye) yer alıyor.’’

Güncelleme Tarihi: 26 Ağustos 2021, 11:46

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER