KARGENC uluslararası maratonda görevde

Karasu Gençlik Sanat ve Spor Kulubü Derneği, sporda gönüllülük modülünde sona geldi ve 9 gönüllü ile Hırvatistan’da yapılacak olan uluslararası maratonda yerini aldı.

KARGENC uluslararası maratonda görevde

Karasu Gençlik Sanat ve Spor Kulubü Derneği (KARGENC), Erasmus+ Spor destekleri kapsamında 2 yıldır üzerinde çalıştığı sporda gönüllülük modülünde artık finale geldi. Kargenç Kulübü Başkanı Ersel Aydın, ‘’Hazırladığımız modül ve ulusal yarışmalarda gerçekleştirilen pilot uygulamalar sonucunda 9 spor gönüllüsü ile Hırvatistan’ın Dubrovnik şehrinde yapılacak olan uluslararası maratonda yerimizi alıyoruz.

İKİ YILLIK SÜREÇ

''İki yıllık süreçte sporda gönüllülük eğitimi verdiğimiz toplam 40 spor gönüllüsü yerelde ve İstanbul Maratonu’nda görev aldılar'' diyen Aydın, gönüllüler arasından performansa göre yapılan seçim sonucunda seçilen 7 gönüllü ve 2 proje koordinatörünün DU MOTION maratonuna katılmaya hak kazandığını söyledi.

‘BU PROJE İLE ANLAMIŞ OLDUK’

Başkan Aydın, ‘’İlimizde spor gönüllülüğünün çok bilinmemesi veya yaygın olmaması projenin önemini daha da artırdı. Özellikle futbola gönül vermiş ömrünü sahalarda gençlere rehberlik ederek geçirmiş ve geçiren birçok spor gönüllüsünü de bu proje ile anlamış olduk’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 01 Mayıs 2022, 14:37

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER