Kaymakam Helvacı; ''Ülkemize ve dünyaya mutluluk getirmesini diliyorum''

Kaymakam Ahmet Naci Helvacı, tüm Karasuluların Ramazan Bayramını kutladı ve aynı zamanda arife günü ile bayramın 1, 2 ve 3'üncü günleri uygulanacak sokağa çıkma kısıtlamalarına dikkat çekti.

Kaymakam Helvacı; ''Ülkemize ve dünyaya mutluluk getirmesini diliyorum''

Karasu Kaymakamı Dr. Ahmet Naci Helvacı Ramazan Bayramı mesajı yayımladı.

Kaymakam Helvacı mesajında şu ifadelere yer verdi; “Yardımlaşma, dayanışma ve paylaşma duygularının en yoğun şekilde yaşandığı, Ramazan Ayı’nı tamamlayıp, birlik ve beraberliğimizi kuvvetlendiren bir Ramazan Bayramı’na daha erişmiş bulunmaktayız.

   İnancımızda ve toplumumuzda çok özel yeri olan dini bayramlarımız, sevgi, saygı, yardımlaşma ve hoşgörü gibi güzel hasletlerimizi pekiştirirken, dargınlıkları sona erdirmekte, barışa ve muhabbete vesile olmakta, ihtiyaç sahiplerine daha çok elin uzanmasına imkân sunmaktadır.

   Gerek ülkemizin, gerekse tüm dünyanın sıkıntılı bir dönemden geçtiği bu günlerde, millet olarak birlik beraberlik anlayışı içinde birbirimize daha da sıkı kenetlenerek bu zor günlerin üstesinden geleceğimizi unutmamalıyız. Bu müstesna günleri, bu yıl maalesef tüm dünyayı etkisi altına alan koronavirüs pandemisi gölgesinde geçireceğiz.

ARİFE GÜNÜNDE VE BAYRAMDA SOKAĞA ÇIKMA KISITLAMASI

   Sayın Cumhurbaşkanımız başkanlığında toplanan Cumhurbaşkanlığı Kabinesinde, Bilim Kurulunun önerileri ve koronavirüsle mücadelede edinilen tecrübeler ışığında 81 ilimizde arife günü, bayramın 1. 2. ve 3. günü sokağa çıkma kısıtlaması uygulanmasına karar verilmiştir. Hepimizin bildiği gibi bulaş kapalı ortamlarda daha hızlı yayılmaktadır. Bunun için getirilen tüm tedbirlere lütfen uyalım. Bayram günleri virüsün yeniden yayılma günleri olmamalıdır. Bayram günlerinde tedbirlere uyarsak sonrasında inşallah yakın zamanda daha rahat günler göreceğiz.

ŞEHİT VE GAZİLERİMİZE BORÇLUYUZ

   Bu güzel bayramı, bugün vatanımızda huzur içerisinde idrak etmemizi; ülkemizin bağımsızlığı, milletimizin birlik ve beraberliği için canlarını feda eden aziz şehitlerimize ve kahraman gazilerimize borçlu olduğumuzu unutmamalıyız. Bu vesileyle aziz şehitlerimizi ve ebediyete irtihal etmiş kahraman gazilerimizi şükran ve minnetle yâd ediyor, hayatta olan gazilerimize sağlıklı ömürler diliyorum.

    Bu duygularla Ramazan Bayramı’nın ülkemize ve dünyaya mutluluk, huzur ve barış getirmesini, başta COVİD-19 salgını olmak üzere tüm belâlardan kurtulmasına vesile olmasını diliyor, birlik ve beraberlik içerisinde nice güzel bayramlara ulaşmak duygusu ile tüm Karasulu hemşerilerimin Ramazan Bayramı’nı kutluyor, sevgi ve saygılarımı sunuyorum.”

Güncelleme Tarihi: 12 Mayıs 2021, 19:37

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER