Kocaali'de denize girdi Karasu'da kurtarıldı

Kocaali'de denize giren Erol Tunca (45) akıntıya kapılınca Karasu açıklarına kadar geldi. Yüzmekten bitkin düşünce bağırarak yardım isteyen Erol Tunca’nın sesini duyanlar ihbarda bulundu. Cankurtaranlar jet ski ile Tunca’yı denizden alarak kurtardı.

Kocaali'de denize girdi Karasu'da kurtarıldı

Kocaali'nin Kale mevkiinde denize girerek açılan Erol Tunca akıntıya kapıldı. Karasu açıklarına kadar gelen, karanlıkta yönünü şaşıran ve yüzmekten bitkin düşen Erol Tunca, bağırarak yardım istedi. Gece sahilde bulunan vatandaşlar Erol Tunca’nın sesini duyarak ihbarda bulundu. Bunun üzerine cankurtaranlar jet ski ile denize açıldı. Cankurtaranlar, Erol Tunca’nın sesinin geldiği yöne doğru yöneldi. Yaklaşık 1,5 kilometre açıkta bulunan Erol Tunca jet ski'ye alınarak sahile çıkarıldı. Saatlerce denizde kalan Erol Tunca kıyıya çıktığında durumunun iyi olduğunu belirterek, “Gücüm bitti. Karayı kaybetmişim” dedi.
İMDAT DİYE BAĞIRIYORDU
Sahildekiler denizde bulunan bir kişinin sesini duyduklarını belirterek, “İmdat imdat kurtarın beni diye ses geliyordu. Işık tuttuk ama hiçbir şekilde göremedik. Sonra cankurtaranlar geldi kurtardı” dedi. Sahile gelen 112 Acil ekibi, Erol Tunca’yı sağlık kontrolünden geçirdi. Sağlık durumu iyi olan Erol Tunca haber verilmesi üzerine gelen yakınlarına tarafından alınarak evine götürüldü.

Güncelleme Tarihi: 04 Ağustos 2021, 11:47

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER