Lodos gidiyor, Aralık ile birlikte kar geliyor mu?

Lodos gidiyor, Aralık ile birlikte kar geliyor mu?

Türkiye'de 2 gündür etkili olan şiddetli lodos ve fırtına pek çok ilde çatıları uçurdu. Meteoroloji şiddetli lodosun etkisini yitirdiğini yerine soğuk hava ve kar yağışının geleceğini açıkladı. Karasu bugün güne güneşle başladı fakat sıcaklık 10 - 11 derece civarında.

Dün akşam saatlerinde Sakarya’nın en yüksek kesimi olan Hendek-Dikmen Yaylası’na ise yılın ilk karı düştü.

YAĞIŞ VAR

Meteoroloji uzmanları yaptıkları açıklamalarda ülkenin iç ve doğu bölgelerinde yağışların sürdüğünü, bugün ve perşembe günü Karadeniz Bölgesinin genelinde, Doğu ve Güneydoğu Anadolu bölgelerinde, Doğu Akdeniz'de süreceğini tahmin ettiklerini belirtti.

SICAKLIKLAR CUMA GÜNÜ ARTACAK

Perşembe akşam saatlerinden itibaren Güney Ege kıyılarına yeni bir sistemin geleceği tahmin ediliyor. Hava sıcaklıkları gece saatlerinden itibaren rüzgarın kesilmesi ile birlikte batı ve iç bölgelerde hızlıca düşüyor. İç bölgelerin tamamında hızlı bir düşüş var. Tahminlere göre çarşambayı perşembeye bağlayan gece Batı Karadeniz'in iç kesimleri, İç Anadolu ve iç Ege'de sıfırın altında sıcaklıklar görülecek.

Cuma günü batı bölgelerden Orta Akdeniz kaynaklı ılık ve yağışlı bir sistem gelecek. Güneyli rüzgarlarla perşembe ve cuma günü Marmara, kıyı Ege ve Batı Akdeniz'de lodos 40 ile 70 kilometre esecek.

Cuma gününden itibaren hava sıcaklıkları yurdun iç ve batı kesimlerinde artacak.

İşte Karasu için 14 günlük tahmin tablosu:

Güncelleme Tarihi: 03 Aralık 2021, 13:54

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER