banner379

Mahallesindeki din görevlilerine plaket verdi

İl müftüsü bu program için geldi...

Mahallesindeki din görevlilerine plaket verdi

  Yalı Mahallesi muhtarı Akbaş, mahallesindeki din görevlilerine salgın yasakları döneminde gösterdikleri çalışmalar nedeniyle Yeni Mahalle'de düzenlediği programla plaket verdi.

    Mart ayında ülkemizde başlayan ve sağlık açısından bir çok yasakları beraberinde getiren koronavirüs (Covid 19) salgını nedeniyle sokağa çıkma yasaklarında İç İşleri Bakanlığınca 81 ile gönderilen genelge üzerine, mahalle camilerinde imamlık ve müezzinlik yapanlar, mahalle muhtarları aynı zamanda vefa sosyal destek görelisi olarak hizmet verdiler. Yalı Mahallesi muhtarı Dursun Ali Akbaş, mahallesinde bulunan camilerde görev yapan din görevlilerine bu hizmetlerinden dolayı teşekkür plaketi verdi.           

   Akbaş plaketlerini, İl Müftüsü Hasan Başiş ve İlçe Müftüsü Bektaş Günay ile birlikte Yeni Mahalle’de bulunan Seramiko Balık Evi’nde düzenlenen törenle sundu.

   Teşekkür plaketlerini alan Mahmut Payıcı, Cemalettin Cuni, Veysel Yavuz, İrfan Bulut, Necmi Sevindik, Sefer Türkmen, Tahsin Akkanoğlu, Bilal Kurt ve iş adamı Engin Başer de muhtar Dursun Ali Akbaş’a duyarlı davranışından dolayı teşekkür ettiler.

   Plaket töreni için Karasu’ya gelen İl Müftüsü Başiş, ‘’Bu virüs tüm dünyada olduğu gibi ülkemizde de hızla yayıldı ve ölümlere sebep oldu. İnşallah en kısa sürede insanlığımız bu virüsten kurtulur. Bu salgın sırasında camilerimiz gerçekten de çok temiz tutuldu. Ben görev yapan tüm hoca arkadaşlarıma teşekkür ediyorum’’ dedi.

Yalı Mahallesi muhtarı Akbaş ise ‘’Allah tüm insanlığı bu melanet hastalıktan kurtarsın. Salgın sürecinde, yasaklar boyunca durmadan, usanmadan görev yapan tüm imam arkadaşlarıma mahalle halkımla birlikte verdikleri bu kutsal hizmetten dolayı teşekkürü borç biliyorum’’ diye konuştu.

Güncelleme Tarihi: 25 Eylül 2020, 15:14

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER