''Mesafe uzak olsa da hizmete yakınız''

 Bugün ilçemizin en uzak mahallelerinden birindeyiz...

''Mesafe uzak olsa da hizmete yakınız''
banner238

  İlçemizin en uzak mahallelerinden biri Yenidoğan. Merkezden 28 km yol kat ederek Yenidoğan’a ulaşabiliyorsunuz. ‘’İlçeye mesafemiz ne kadar uzak olursa olsun biz mahallemize hizmet etmeye her zaman yakınız’’ diyen mahalle muhtarı Osman Şahin, yerel seçimlerden bu güne hizmet adına mahallesindeki gelişmeleri anlattı. Şahin, mahalle halkına desteği ve işbirliği için teşekkür etti.

‘’BELEDİYEMİZİN DURUMU BELLİ’’

   Yenidoğan Mahallesi muhtarı Osman Şahin, ‘’Seçimlerden bugüne yaklaşık olarak 18 ay geçmesine rağmen mahalleme hizmet etmek için uğraş vermeye devam ediyorum. Geçimi tamamen fındık üretimine dayalı bir mahalleyiz. Ayrıca yüksek rakımlı bir bölgede yer alıyoruz. Fındık bahçelerimize giden yollarımızda bırakın traktörle gitmeyi yürümekte bile zorlanıyorduk. Ancak ilçe belediyemizin ekonomik durumu da belli. Mahalle halkının desteği ile fındık bahçesi yollarımızı vatandaş-belediye işbirliği yoluyla beton yaptık. Muhtar olarak mahalle halkımızla istişare yaparak bir yol bulduk ve şu anda 1200 metre yolumuzu belediyemizle ortaklaşa yapmış durumdayız’’ dedi.

YOL VE HEYELAN TEHLİKESİNE ÇÖZÜM

   Grup yolu ve heyelan tehlikesine çözüm bulduklarını söyleyen Muhtar Şahin açıklamalarına şöyle devam etti; ‘’Mahallemizin önemli sorunlarından biri de heyelan tehlikesi olması. O bölgelere de taş dökerek çözüm bulduk. Mahallemize gelen grup yolumuzda tehlike arz eden ve daha önemlisi geçmişte ölümlü kazanın bile olduğu yollarımıza büyükşehir belediyemizin katkıları ile bariyer döşeyerek kaza risklerini hafiflettik. Yenidoğan Mahallesi muhtarı olarak hem kendi adıma hem mahalle halkı adına, her şey için başta Karasu Belediyemize ve yetkililerine, büyükşehir belediyemize çok teşekkür ediyorum.’’

Güncelleme Tarihi: 28 Ağustos 2020, 12:00

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER