Meteoroloji'den hava durumu... Sıcaklıklar artacak

Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nden yapılan açıklamaya göre yurt genelinde parçalı ve çok bulutlu bir hava hakim olacak. Karasu bugün 10 derece civarında sıcaklıkla yağmurlu bir güne başladı.

Meteoroloji'den hava durumu... Sıcaklıklar artacak

18 Şubat Cuma günü için Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan son değerlendirmelere göre; yurt genelinin parçalı ve çok bulutlu, Marmara, Ege, Batı ve Orta Karadeniz, İç Anadolu, Batı Akdeniz ve Mersin çevreleri ile Doğu Karadeniz'in batı, Doğu Anadolu'nun güneydoğu ve Güneydoğu Anadolu'nun doğu kesimlerinin yağışlı geçeceği; yağışların akşam saatlerine kadar genellikle yağmur ve sağanak şeklinde olacağı tahmin ediliyor. 

HAVA SICAKLIĞI

İç ve doğu kesimlerde mevsim normalleri civarında, diğer yerlerde normallerinin 2-5 derece üzerinde seyretmesi beklenmektedir.

RÜZGAR

Genellikle güneyli, zamanla kuzeyli yönlerden hafif, ara sıra orta kuvvette, yağış alan yerlerde yağış anında yer yer kısa süreli kuvvetli (30-50 km/sa) esmesi bekleniyor.

KUVVETLİ YAĞIŞ UYARISI

Batı Karadeniz'de bu sabah saatlerinde yağmur şeklinde başlayan yağışların; kıyı kesimlerde kuvvetli yağmur, iç ve yüksek kesimlerde ise kuvvetli kar yağışına dönüşeceği ve sebep olabileceği; kıyı kesimlerde sel, su baskını, iç kesimlerde tipi şeklinde yağış, buzlanma ve don olayı ile beraber ulaşımda aksamalar, dik yamaçlarda heyelan riski gibi olumsuzluklara karşı dikkatli ve tedbirli olunmalıdır.

MARMARA BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı geçeceği tahmin ediliyor.

BATI KARADENİZ BÖLGESİ

Parçalı ve çok bulutlu, aralıklı yağmur ve sağanak yağışlı, iç kesimlerinin zamanla karla karışık yağmur ve kar yağışlı geçeceği tahmin ediliyor. Yağışların kıyı kesimleri ile Bolu ve Karabük çevrelerinde yer yer kuvvetli olması bekleniyor. Bu gece saatlerinde iç kesimlerinde yer yer pus ve sis hadisesi bekleniyor. Bölgenin iç kesimlerinin yüksek kar örtüsü bulunan eğimli yerlerinde çığ tehlikesi bulunmaktadır.

İşte Karasu'nun 5 günlük hava tahmin tablosu:

Güncelleme Tarihi: 18 Şubat 2022, 16:36

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER