banner192
banner199

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren müjdeli haber

banner208

Abonelik iptal ederken çekilen çileye son...

banner207
Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren müjdeli haber
banner197

Vatandaşın abonelik iptal ederken yıllardır çektiği çile sona eriyor. Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'nun çalışmalarını tamamlamasının ardından internet, telefon gibi abonelik iptalleri artık e-Devlet üzerinden yapılabilecek.

Milyonlarca vatandaşı ilgilendiren müjdeli haber Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu'ndan (BTİK) geldi. Televizyon, internet, telefon gibi abonelik sözleşmelerinin iptali için istenen faks, imzalı dilekçe ve kimlik ibrazı dönemi artık sona eriyor. Adeta vatandaşların çilesi haline gelen sözleşme feshi, BTİK tarafından çalışmaların tamamlanmasıyla e-Devlet üzerinden yapılması mümkün olacak.

e-Devlet üzerinden abonelik fesih bildiriminde bulunulacak. 24 saat içinde de operatör, fesih bildirimini aldığını karşı tarafa bildirecek ve 48 saat içinde hizmet sonlandırılacak. Hizmet sonlandırılmaz, abone kullanmaya devam ederse de firma fatura yansıtamayacak.

Vatandaşlar, aboneliği başlatırken tüm işlemlerin hızlı bir şekilde yapıldığını ancak söz konusu abonelik iptali olduğu zaman her türlü zorlukla karşılaştıklarını belirtiyor.

Bu konuda Tüketici Başvuru Merkezince,  milyonlarca vatandaşın bu uygulama sebebiyle mağdur olduğu, abonelik işleminden daha ağır bir yöntemle fesih yapılamayacağı söylendi.

Güncelleme Tarihi: 16 Ekim 2020, 13:33

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER

banner202

banner201