Müftülükten hastane ziyareti

Karasu Müftüsü Bektaş Günay, beraberinde din görevlileri ile Camiler ve Din Görevlileri haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında Karasu Devlet Hastanesi’ni ziyaret etti.

Müftülükten hastane ziyareti

Camiler ve Din Görevlileri Haftası düzenlenen etkinliklerle kutlanıyor.

Karasu Müftüsü Bektaş Günay ve din görevlileri, Camiler ve Din Görevlileri haftası dolayısıyla düzenlenen etkinlikler kapsamında Karasu Devlet Hastanesi’ni ziyaret, ederek hastalara geçmiş olsun dileklerinde bulundu.

Müftü Bektaş Günay, İlçe Vaizi Fatma Günay, Din Hizmetlileri Uzmanı Seyfettin Sevinç, Merkez Camii İmam Hatibi Ali Sarımert ile birlikte, Karasu Devlet Hastanesi Başhekimi Op. Dr. Celalettin Akyol, sağlık personelleri ve hastaları ziyaret ederek gül hediye etti.

Hastane ziyaretinin ardından esnaflar ziyaret edildi ve çalışanlar ile vatandaşlara da gül hediye edildi.

İlçe Müftüsü Bektaş Günay, 1 -7 Ekim tarihlerinin Camiler ve Din Görevlileri Haftası olarak kutlandığını belirterek, hafta dolayısıyla ‘cami, din görevlileri ve vefa' konusu merkeze alınarak toplumda farkındalık oluşturulmasının amaçlandığını ifade etti. Günay, şöyle dedi: "İslam tarihi boyunca yerleşim yerlerinin kimliğinin oluşmasında önemli bir yeri olan camilerimiz, sosyal hayatın kalbinin attığı irfan ve kültür merkezi olmuştur. Din, tarih, gelenek, edep, saygı, sevgi ve kardeşliği öğrendiğimiz camiler aynı zamanda ibadet, bilgi, birlik ve kardeşlik mekânlarıdır.’’

Güncelleme Tarihi: 05 Ekim 2021, 13:10

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER