banner181

Muhtar Erbaş: Çok şanslıyız, çifte hizmet alıyoruz

Kuzeyimizde Karasu Belediyesi, batımızda Pendik Belediyesi...

Muhtar Erbaş: Çok şanslıyız, çifte hizmet alıyoruz

Limandere Mahallesi Muhtarı Sinan Erbaş mahalle olarak çok şanslı olduklarını söyledi. Muhtar Erbaş karasuhaber.com’a yaptığı açıklamalarda, ‘’Hizmet alma adına mahalle olarak çok şanslı bir mahalleyiz. Nedeni ise kuzeyimizde kendi belediyemiz Karasu Belediyesi, çok değil 100 km ilerimizde batıda da Pendik Belediyesi var’’ diyerek söze başladı.

Erbaş, ‘’Yerel seçimlerden bugüne 17 ay geçti. Geldiğimiz ilk günden beri her iki belediyemizden hizmet almaya devam ediyoruz. İstanbul Pendik Belediye Başkanı Ahmet Cin’in aslen Limandere Mahallesi’nden olması nedeniyle her başımız sıkıştığında Sayın Belediye Başkanı Ahmet Cin’e giderek mahallemizin eksikliklerini tamamlıyoruz. Geçtiğimiz yıl Pendik Belediyesi’nden 20 adet çöp konteynırı ve oturma bankları aldık. Sayın başkanımız geçtiğimiz Kurban Bayramı’nda mahallemizi ve akrabalarını ziyareti sırasında muhtarlığımıza gelerek ‘ne kadar eksiğin varsa bana bildir, tamamlamaya çalışılacağım’ dedi. Bu durumda şanslı mahalle değil de neyiz? Ayrıca ilçe belediyemizden de hizmet almaya devam ediyoruz. Bir muhtar olarak daha ne isteyebilirim ki’’ diye konuştu.

 HİZMETLERİNİ SIRALADI

Konuşmasının devamında hizmetlerini anlatan Muhtar Erbaş şunları söyledi; ‘’Bizleri hizmete layık gören Limandereli vatandaşlarımızın, her zaman ben ve aza heyetim olarak emirlerine amadeyiz. 17 ay boyunca yaptığımız hizmetler ortada. Yörük Tepesi ve Yörük Mezarlığımızı Büyükşehir Mezarlıklar Müdürlüğü ile ortak çalışmamız neticesinde meramızdan yer alarak büyüttük. Biz belde belediyesiydik. Büyükşehir Yasası ile mahalle olduk ve 7 yıldır mahalle muhtarlığı olarak hizmet ediyoruz. Limandere Mahallesi’nde ilçemizin en büyük mahalle pazarı kurulmakta. Bununla birlikte yine mahallemizin güvenliği açısından giriş çıkış ve çarşı içi olan bölgelerimize hem esnafımızın hem de mahalle halkımızın güvenliği için 8 adet güvenlik kamerası kurduk. Sosyal yardımlaşma konusunda da adımlar atıyoruz. Geçtiğimiz Ramazan Bayramı ve Kurban Bayramı’nda mahallemiz iş insanları ve yurt dışında yaşayan vatandaşlarımızın katkısı ile yaklaşık 100 çocuğumuza gerek giysi gerekse ayni ve nakdi yardım yaptık. Önümüzdeki günlerde, belediye binası olarak hizmet veren, Demiryolları’nın kamulaştırması nedeniyle atıl durumda olan binamızı onarıp hizmet binası olarak kullanmak istiyoruz. Bunu için Kamulaştırma Daire Başkanlığına müracaatımızı yaptık ve olumlu cevap aldık. Biz hizmet binası olarak bu binayı kullanmasak madde kullananların mekanı olacak. Bizlerin kullanımına verildiği takdirde, pırıl pırıl ve çok amaçlı bir hizmet binası olarak vatandaşlarımıza sunacağız. Ben buradan öncelikle Karasu Belediyemize ve Pendik Belediye Başkanı Sayın Ahmet Cin’e verdikleri hizmetler için mahallem adına çok teşekkür ediyorum.’’ 

Güncelleme Tarihi: 21 Ağustos 2020, 12:54

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferdi Özmen
Ferdi Özmen - 4 hafta Önce

Tebrikler muhtarım başarıların devamını diliyorum

Cemal Erbas.
Cemal Erbas. - 1 ay Önce

Allah Yolunu açık etsin inşAllah Limandere İçin En İyisini Yapacağından Hiç Şüphem yok.

Erdoğan kaya
Erdoğan kaya - 1 ay Önce

Çok ğüzel hizmetler başarılarının devam teminni ediyorum hiç başarı tesadüf değildir saygılar muhtarım

Kasım  Tümer
Kasım Tümer - 4 hafta Önce

Çalışmalarınızı tebrik eder, başaŕılar dilerim.

RECEP BALAKAR
RECEP BALAKAR - 4 hafta Önce

şu ana kadarki hizmetler gerçekten şahane,devamının olacağından şüphem yok,başarıların devamını dilerim.ayrıca mezarlığımızın giriş kapıları sıkıntılı,ilgilenirsek dahada memnun oluruz.TEŞEKKÜRLER.

SIRADAKİ HABER