banner469

O atlı Karasulu çıktı

Alışveriş merkezi önünde atla görüntülenen kişinin Karasu’da at çiftliği bulunan Hasan Baran Şahin olduğu anlaşıldı. Şahin, “Sakarya’yı tanıtmak için 60 atın katılacağı bir etkinlik projemiz var. Valilikle görüşüp destek isteyeceğiz” dedi.

O atlı Karasulu çıktı

   Serdivan’da yeni açılan bir alışveriş merkezi önünde at üzerinde görüntülenip sosyal medyaya konu olan kişinin, Karasu’da meraklılarına binicilik eğitimi veren Doğa At Çiftliği’nin sahibi Hasan Baran Şahin olduğu ortaya çıktı. Unutulmaya yüz tutmuş ve sadece hipodromlardaki yarışlarla sınırlı kalmış ata sporunu tanıtmak ve biniciliği sevdirmek için 2019 yılında Karasu İhsaniye Mahallesi’nde bir çiftlik kurduğunu söyleyen Hasan Baran Şahin Karasu Haber’e açıklamalarda bulundu.

MESAJ YERİNE ULAŞTI

Etkinliğinin sosyal medyada ve basında çeşitli şekillerde yorumlandığını belirten Şahin, “Buradaki amacım öncelikle sportif bir aktivite gerçekleştirip bir farklılık yaratmaktı. Bunun yanı akaryakıtlara yapılan zamlara dikkat çekmek istedim. Kimileri bu zamlar yüzünden arkaç yerine artık ata binilecek yorumunda bulunmuş. Alışveriş merkezinin reklamı için orada bulunduğum şeklindeki tahminler ise doğru değil. Beni kimse oraya çağırmadı. Ancak görenlerin şoka girdiğini söyleyebilirim” diye konuştu.

SAKARYA’YI TANITMA PROJESİ

7 Kasım 2021’de Çorum’da yapılan ve iki gün süren “Ridefor Hitit” etkinliğine Türkiye’de bulunan at çiftlikleri ile birlikte Sakarya’yı temsilen Karasu’daki Doğa At Çiftliği’ni temsilen Beytullah Şahin ile birlikte katıldıklarını hatırlatan Hasan Baran Şahin sözlerini şöyle sürdürdü: “Bizleri Çorum Valiliği ağırladı. Amaç çorum ilini tanıtmaktı. Geziye 125 atlı spor tutkunu katıldı. Çorum tarihinin en büyük atlı etkinliği oldu. Atlarla ilk gün 55 ikinci gün 35 kilometre yol kat ettik. Şimdi de Sakarya’nın tanıtımı için yeni bir proje üzerinde çalışıyoruz. 60 atla iki gün boyunca Sakarya’yı gezeceğiz. Projemizi Sakarya Valiliğine sunacağız. Umarız kabul edilir.

Tıla, izle: https://youtu.be/mqzLHn3_tWM

Tıkla, izle: https://youtu.be/wj2jDWkmsKA

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2021, 15:06

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER