banner469

O projenin kapanışı İtalya’da yapıldı

Karasu Gençlik Sanat ve Spor Kulubü Derneği (KARGENC) koordinatörlüğünde yürütülen projenin son faaliyeti İtalya - Bari’de gerçekleştirildi. Bari’de, basketbola yeni başlayan çocuklar için yeni antrenman metotları geliştirildi.

O projenin kapanışı İtalya’da yapıldı

   Erasmus programı spor destekleri kapsamında Kargenc Kulübü koordinatörlüğünde yürütülen ‘Three Points Shot To Healthy’ (3-PSH) adlı projenin Sakarya ayağından sonra son faaliyeti İtalya Bari’de gerçekleştirildi.

‘ÇOCUKLAR İÇİN YENİ ANTRENMAN METOTLARI GELİŞTİRİLDİ’

Kargenc Kulübü başkanı Ersel Aydın, Türkiye’den basketbol antrenörleri ve spor uzmanlar ile katıldıkları proje faaliyetinde basketbola yeni başlayan çocuklar için yeni antrenman metotları geliştirildiğini dile getirdi.

Aydın, ‘’Bari’deki ortağımızın ev sahipliği ile yapılan faaliyet, önce kinesyoloji eğitimi, sonrasında ise antrenman metotlarını geliştirme ve salonda çocuklar ile uygulama şeklinde devam etti. Katılımcılarımız aynı zamanda güney İtalya’nın gözde şehirlerinden Bari’yi keşfetme şansı buldu. Projemizin bu faaliyet ile uluslararası toplantılarını tamamlandı’’ diye konuştu.

Çalışmalarına hiç durmadan devam eden Kargenç Kulübü başkanı Ersel Aydın, yeni sürecin ise antrenman metotlarının el kitabı ve videolar ile daha fazla antrenörün kullanımına açılması olduğunu sözlerine ekledi.

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2021, 12:06

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER