Önce Müslüman oldu, sonra evlendi

Geçtiğimiz günlerde Müslüman olarak “Nazmiye” ismini alan İngiliz Christina Elizabet din değiştirerek İslam’ı seçti ve İngiltere’de birlikte yaşadığı Ali Aydın’la nikâhlandı.

Önce Müslüman oldu, sonra evlendi

Tatil için Sakarya’nın Karasu İlçesine gelen, Christina Elizabet (Nazmiye Aydın) ve Ali Aydın (68)  aile dostları Yeşil İnşaat Yönetim Kurulu Başkanı   İş insanı Harun Yeşil’den yazlık bir ev satın aldılar. Harun Yeşil, Christina  Elizabet’i önce Müslüman olması için gönül rızasıyla ikna etti.

Kelime-i  şahadet getiren 68 yaşındaki İngiliz gelin Christina  Elizabet İsmamı seçtikten sonra Nazmiye ismini aldı. Resmi nikâhları için Karasu Belediyesi’ne giden çift, evlenme memuru tarafındın nikâhları kıyıldı.

İngiliz gelin Nazmiye Aydın nikâh sonrası yaptığı açıklamada, “

Türkleri çok seviyorum uzun yıllardan beri İngiltere de Ali ile beraberiz, hem güzel bir dine geçiş yaptım,hemde deliler gibi aşık olduğum hayatımın insanıyla evlendim. Mutluluğumu tarif edemiyorum. Ali’yi ve Türkleri çok seviyorum dedi. Damat Ali Aydın ise Nazmiye ile bir ömür boyunca çok mutlu olacağım. Bende kendisi gibi onunla bir ömür geçirmeyi çok hayal ediyorum. Bu nikâh ile ilk adımı attık. Bizleri yalnız bırakmayan iş adamı Harun Yeşil’e teşekkür ediyorum dedi.

Haber: Mehmet Karakaş

Güncelleme Tarihi: 18 Ekim 2020, 11:42

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER