Özdemir: ‘Ankara’ya yürüyeceğim!’

Karasu Kurudere Mahallesi’nden Mustafa Özdemir, görüşme talebini kabul etmeyen Sakarya Cumhuriyet Başsavcısı’nı protesto etmek için Adliye önünden Ankara’ya yürüyüş başlatacağını söyledi.

Özdemir: ‘Ankara’ya yürüyeceğim!’

‘BENİMLE GÖRÜŞMEDİ’

Önemli bir sorunu nedeniyle çok bunaldığını ve bu önemli gördüğü soruna çözüm üretme amacıyla Cumhuriyet Başsavcısına konuyu aktarmak istediğini ancak makamda görüşme talebinin kabul edilmediğini söyleyen Mustafa Özdemir,  ‘’Sayın Başsavcı beni müracaat savcısına yönlendirdi. Bir vatandaş olarak Sayın Cumhuriyet Başsavcımla görüşemiyorsam, ben de protesto etmek için Ankara’ya yürüyüş başlayacağım’’ dedi.

‘TUTUKLANIRSAM ÖLÜM ORUCU BAŞLATIRIM’

Bu gerekçeyle 18 Nisan Pazartesi günü saat 10.00 itibari ile durumu protesto edeceğini bildiren Mustafa Özdemir, Valilik önünden Ankara’ya uzanan yol güzergâhlarında güvenliğinin sağlanması için Valiliğe başvurduğunu ve dilekçesinin Emniyete havale edildiğini ifade etti. Özdemir, ”Emniyet teşkilatı olarak güvenliğimin sağlanmasını talep ettim. Gözaltı veya tutuklanma durumu ile karşılaşırsam bu kez ölüm orucuna başlayacağım. Bunda da kararlıyım” dedi.

Mustafa ÖZDEMİR

Güncelleme Tarihi: 18 Nisan 2022, 11:42

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER