banner272

Paramız yok, fazla sıkıştırmayın!

Mahalle muhtarları ile basına kapalı toplantıda bir araya gelen Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı’nın ‘Belediye mali sıkıntıda, bu nedenle hizmet yapmakta zorlanıyoruz’ şeklinde dert yandığı öğrenildi.

Paramız yok, fazla sıkıştırmayın!

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı'nın, 7 Ocak Perşembe günü Sosyal Gelişim Merkezi toplantı salonunda mahalle muhtarları ile bir araya geldiği toplantının gündeminin, belediyenin içinde bulunduğu mali sıkıntı olduğu öğrenildi.

 Edinilen bilgilere göre basına kapalı gerçekleştirilen ve yaklaşık 2,5 saat sürdüğü belirtilen toplantıda Başkan Sarı muhtarlara belediyenin büyük borç yükü altında bulunduğunu hatırlattı ve “Hizmet yapmakta zorlanıyoruz. Hazine yardımlarından büyük oranda kesinti yapılıyor. Bazı aylar hiç para alamadık. Bu nedenle mahalle muhtarlarının her isteğine cevap veremeyebiliriz” şeklinde bir konuşma yaptı. 22 aylık hizmet döneminde mahallelere yapılan hizmetleri en ince ayrıntısına kadar aktaran Başkan İshak Sarı’nın bu hizmetlerin aldıkları tasarruf önlemleriyle mümkün olabildiğini aktardı. Muhtarların isteklerini de dinleyen Sarı’nın yol, kaldırım ve benzeri bazı hizmetler için mahalle halkının belirli bir katkı sağlamasını da istediği ve bu yöntemle yapılan işleri örnek gösterdiği belirtiliyor.

MUHTARLARA HEDİYE KALEM

Başkan yardımcıları Hüdaver Ağun, İsmail Karakaş ve Hilmi Erbatan’ın da hazır bulunduğu toplantının sonunda Başkan Sarı’nın tüm mahalle muhtarlarına üzerlerinde isimleri yazılı birer kalem hediye ettiği ve toplu fotoğraf çekildiği öğrenildi.

NEDEN KAPALI YAPILDI, ANLAYAMADIK

Toplantının ilçe basınına kapalı yapılması konusunda değerlendirmelerde bulunan bazı mahalle muhtarları, bu kararın gerekçesini anlayamadıklarını belirttiler. Bir muhtar, “Bir belediye başkanının veya muhtarın halktan saklayacağı ne tür bir sır olabilir?  Orada bize anlatılanlar bilinmeyen şeyler değildi. Belediye Meclisi’ne verilen bilgi neyse bize aktarılan da buydu. Bu nedenle basına da toplantıyı izleme fırsatı verilmeliydi” yorumunda bulundu.

Güncelleme Tarihi: 08 Ocak 2021, 13:00

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER