Rahmi Makul vefat etti

Kızılcık Mahallesi’nden makine mühendisi Rahmi Makul bir süredir tedavi gördüğü hastanede hayatını kaybetti. Makul 25 Kasım Çarşamba günü Kızılcık Mahallesi mezarlığında toprağa verilecek.

Rahmi Makul vefat etti

   İstanbul Karasulular Derneği yöneticilerinden makine mühendisi Rahmi Makul vefat etti. Geçirdiği prostat ameliyatı sonrasında başlayan organ yetmezliği dolayısıyla bir süredir Korucuk Eğitim ve Araştırma Hastanesi’nde tedavi görmekte olan Rahmi Makul 24 Kasım Salı günü yaşama veda etti.

Makine mühendisi olarak Devlet Demiryolları’nda uzun süre görev yapan Makul, daha sonra memuriyetten ayrılarak serbest ticaret hayatına atılmıştı.

SİVİL TOPLUM ÖNDERİYDİ

    Çok geniş bir entelektüel çevresi olduğu bilinen Makul, sivil toplum örgütlülüğü savunucularındandı. İstanbul Karasulular Derneği’nin kurucularında volan Makul uzun süre derneğin başkanlığını ve yöneticiliğini yapmıştı. Rahmi Makul Karasu’nun sorunlarına olan aşırı duyarlılığı dolayısıyla çeşitli akademik formasyona sahip kişileri konferans için ilçemize getiren kişi olarak biliniyordu.

   66 yaşındaki Rahmi Makul evli ve iki erkek çocuğu sahibiydi. Karasu Haber Ailesi olarak Rahmi Makul’e Allah’tan rahmet, kederli ailesi ile sevenlerine başsağlığı ve sabır diliyoruz.

Güncelleme Tarihi: 24 Kasım 2020, 23:34

Cihan Ersöz

YORUM EKLE
YORUMLAR
zekeriya korkmaz
zekeriya korkmaz - 11 ay Önce

vefatı bizleri çok üzdü Allah rahmet eylesin ailesine sabır diliyorum mekanı cennet olsun inşAllah

SIRADAKİ HABER