Romanlarla iftar

Kaymakamlık ve Belediye, 8 Nisan Dünya Romanlar Günü dolayısıyla Karasulu Romanlara iftar yemeği verdi. Tüm ilçe protokolünün katıldığı iftar Karasu Meslek ve Teknik Anadolu Lisesinin salonunda yapıldı.

Romanlarla iftar

8 Nisan Dünya Romanlar Günü dolayısıyla Karasulu Roman vatandaşlar ile ilçe protokolü Yeni Mahalle - Adapazarı kavşağında bulunan Karasu Meslek ve Teknik Anadolu Lisesi salonunda iftar yemeğinde bir araya geldi. 8 Nisan Cuma günü Karasu Kaymakamlığı ve Belediyesinin ortaklaşa düzenlediği iftar yemeğine Kaymakam Ahmet Naci Helvacı ile Belediye Başkanı İshak Sarı ev sahipliği yaparken programa ilçe protokolü ve Roman vatandaşlar katıldı.

KAYMAKAM HELVACI: RAMAZAN AYINIZ MÜBAREK OLSUN

İftardan önce konuşan Kaymakam Helvacı, "Davetimize katıldığınız için sizlere teşekkür ediyorum. İftarımıza hoş geldiniz sefalar getirdiniz. İnşallah bayrama da huzurla ve mutlulukla ulaşırız. Bu ülke hepimizin. Sizler ülkemizin birçok asli unsurundansınız. Dünya Romanlar Gününde bu iftar sofrasında bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz. Ramazanınız mübarek olsun. Ailelerimizle birlikte bayrama erişmeyi Rabbim nasip eylesin inşallah" dedi.

BAŞKAN SARI: GÜNÜNÜZ KUTLU OLSUN

Karasulu Roman vatandaşların 8 Nisan Dünya Romanlar gününü kutlayan Başkan Sarı ise, “İlçemizin kültür mozaiği değerlerinden bir tanesi de Roman vatandaşlarımız. Tüm roman vatandaşlarımızın Dünya Romanlar Günü’nü kutluyorum. Ramazan bereket demektir, paylaşmaktır, kardeşlik demektir. Rabbim hep birlikte nice ramazanlara kavuşmayı hepimize nasip etsin inşallah” ifadelerini kullandı.

Dua sonrası yenen yemek içilen çaylarla sona erdi.

Güncelleme Tarihi: 11 Nisan 2022, 12:32

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER