'Sağlığa üç sayılık basket'

Avrupa Komisyonu tarafından desteklenip KARGENC Kulübü tarafından koordine edilen Erasmus+ Spor ‘Sağlığa 3 Sayılık Basket’ (3-PSH) projesinin 3. toplantısı Sakarya’da yapıldı. Türkiye, Hırvatistan ve Bulgaristan’dan basketbol antrenörlerinin direk, İtalyan antrenörlerin ise pandemiden dolayı online katıldığı toplantının ilk bölümü Serdivan Spor Salonu’nda gerçekleştirildi...

'Sağlığa üç sayılık basket'

’’ÇOK DEĞERLİ YENİ KAZANIMLAR’’

Faaliyet ile ilgili bilgi veren KARGENC Kulübü Başkanı Ersel Aydın; ‘’Hacettepe Üniversitesi’den Doçent Fizyoterapist Doktor Aynur Demirel’in koordinesinde 4 ortak ülkeden uzman fizyoterapistler tarafından verilen eğitimden sonra, yine 4 ülkeden antrenörler genç basketbolcuların sakatlanma riskini azaltmaya yönelik driller geliştirdiler. Projenin ana teması genç basketbolcuların erken yaşta sakatlanmalarını önlemeye yönelik antrenman uygulamaları olduğundan geliştirilen driller öğleden sonra Lütfü Yaman Spor Salonu’nda Sakarya Büyükşehir Belediyesi bünyesindeki genç basketbolcular ile uygulandı. Yaklaşık 25 basketbolcu ile gerçekleşen etkinlik hem sporcular hem de antrenörler için çok değerli yeni kazanımlar sağladı’’ diye belirtti.

TEŞEKKÜR ETTİ

Faaliyetin, antrenmandan sonra KARGENC Başkan Yardımcısı Elif Kayhan tarafından yapılan proje sunumu ve sertifika töreni ile sona erdiğini söyleyen Ersel Aydın, ‘’Faaliyete katılan Sakarya Büyükşehir Belediye Basket ekibine ve sporcularına, Sakarya Gençlik ve Spor Şube Müdürü Özgür Aygün’e, Sakarya Büyükşehir Belediyesi Spor Daire Başkanı İlhan Şerif Aykaç’a, Sakarya Basketbol İl Temsilcisi Mehmet Memiş Güzeldal’a ve Sakarya Büyükşehir Belediyesi Basketbol temsilcisi Turhan Bölükbaşı’na teşekkür ederiz. Projemiz Ekim ayında İtalya’da yapılacak toplantı ile tamamlanacaktır’’ dedi.

Güncelleme Tarihi: 14 Eylül 2021, 15:46

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER