Sahilde heyecanın adı kum maratonuydu

On yıl aradan sonra geçen yıl pandemi gölgesinde tekrar yapılmaya başlanan Kum Maratonu bu yıl daha coşkulu gerçekleştirildi. 14 Ağustos Cumartesi günü verilen startla çeşitli illerden yaklaşık 100 yarışmacı Karasu sahilinde ter döktü.

Sahilde heyecanın adı kum maratonuydu

ÇEŞİTLİ İLLERDEN SPORSEVER KIYASIYA YARIŞTI

Karasu Belediyesi ile Gençlik ve Spor İlçe Müdürlüğü’nün ortak organizasyonu ile düzenlenen Kum Maratonunun startı, Karasu sahilinde 14 Ağustos Cumartesi günü saat 18.00'da verildi. Maraton 1500, 2500 ve 5000 metrelerde koşuldu. Geçen yıl yerel olarak gerçekleştirilen yarışlara bu yıl çeşitli illerden sporseverlerle birlikte 100'e yakın yarışmacı katıldı. Küçükler, yıldızlar, gençler, büyükler ve veteranlar kategorilerinde kıyasıya mücadele etti. Yarışanlara ATV araçları başlama çizgisinden varış çizgisine kadar eşlik ederken izlemeye gelen vatandaşlar tarafından da alkışlarla desteklendiler.

ÖDÜLLER VERİLDİ

‘’Amacımız bu maratonu ulusal hatta uluslararası seviyeye taşıyıp marka haline getirmek’’ diyen Gençlik ve Spor Müdürü Kemal Ataç, özellikle Karasu’nun tanıtımı için önemli bir etkinlik olan Kum Yarışlarını düzenlemeye devam edeceklerini belirtti.

Tatilcilerin ve yarışmacıların Karasu sahilinde unutulmaz bir gün geçirdiği yarışlarda dereceye giren sporculara ödülleri Sahil Park’ta düzenlenen törenle verildi.

Güncelleme Tarihi: 19 Ağustos 2021, 16:11

Karasu Haber

YORUM EKLE
YORUMLAR
sabri reyiz
sabri reyiz - 6 ay Önce

Plajın kum temizleme traktörünün girmediği bölümlerinde kimsenin ayağına cam bakmadığını umalım

SIRADAKİ HABER