Sahiller artık onlarsız

Sahiller artık onlarsız...

Sahiller artık onlarsız

   Kuzey sahillerinde vatandaşların can güvenliğini sağlamak için faaliyet gösteren İtfaiye Dairesi Başkanlığı cankurtaran ekiplerinin görev süresi 20 Eylül Pazar günü sona erdi.

   Sakarya Büyükşehir Belediyesi İtfaiye Dairesi Başkanlığı Müdahale Şube Müdürlüğü’ne bağlı cankurtaran ekipleri 13 Haziran Cumartesi günü başladıkları görevlerini 20 Eylül Pazar günü itibariyle sonlandırdı. Yaz boyunca 09.00-20.00 saatleri arasında haftanın 7 günü, Karasu sahil hattında görev yapan 40 cankurtaran vatandaşların güvenliğini sağladı.

BİN 243 OLAYA MÜDAHALE EDİLDİ

   Büyükşehir Belediyesi’nce yapılan açıklamada, “Yaz sezonu boyunca Karasu, Kocaali, Kaynarca ve Karaboğaz,  sahillerinde ekiplerimiz bin 243 olaya müdahale etmiş, boğulma tehlikesi geçiren 593 vatandaşımız anında müdahale edilerek kurtarılmıştır. Ne yazık ki ikisi plajlarımızın dışında olmak üzere 3 vatandaşımız ise hayatını kaybetmiştir. Cankurtaran Grup Amirliğimizin herhangi bir ihmali söz konusu olmamıştır.

İZİN VERMEDİK

   Sezon boyunca denizin çok dalgalı olduğu, rip akıntılarının yaşandığı tehlike arz eden durumlarda anonslarla vatandaşlarımızın denize girmelerine izin vermedik. Bölgede görev yapan cankurtaran personellerimiz herhangi bir sağlık sorunu yaşamadan 20 Eylül Pazar günü itibariyle görevlerini tamamladı. Bu tarihten sonra denize girecek olan vatandaşlarımızın bu durumu göz önünde bulundurmalarını ve dikkatli olmalarını rica ediyoruz” denildi.

Güncelleme Tarihi: 21 Eylül 2020, 14:08

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER