banner379

Sakarya AFAD muhtarlar için Karasu'daydı

Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürlüğü ekipleri, Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi konferans salonunda gerçekleştirilen bir programla muhtarlara Afet Farkındalık Eğitimi verdi.

Sakarya AFAD muhtarlar için Karasu'daydı

   İç İşleri Bakanlığınca 2021 yılı Türkiye Afet Eğitim Yılı’’ olarak belirlenmişti. Bu kapsamda Karasu’da ’Afet Farkındalık eğitimleri başlatıldı. Afet farkındalığı oluşturulması konusunda başlatılan programlar kapsamında ilk eğitim 26 Şubat Cuma günü Merkez Camisi cemaatine verildi ve merkezi sistem ile ilçedeki tüm camilerdeki vatandaşlara da dinletildi. İkinci eğitim bugün, Sakarya İl Afet ve Acil Durum Müdürü Hüseyin Kaşkaş tarafından Karasulu muhtar ve azalara verildi.

YOĞUN KATILIM

   AFAD eğitmenleri tarafından, kaymakamlık koordinesinde verilen eğitim kapsamında “Afet ve Acil Durum Çantası”, “Planlama”, “Deprem Anında Unutulmaması Gerekenler”, “İletişimin Kesilmemesi” ve “Deprem Sonrası İlk 6 Saatte Yapılacaklar” konusunda muhtarlara bilgi aktarıldı.

   Bugün saat 14.00’te Şehit Üsteğmen İbrahim Abanoz Anadolu Lisesi konferans salonunda yoğun katılım ile gerçekleştirilen programa, Kaymakamlık Yazı İşleri Müdürü Turan Yüzücü, bütün muhtarlar ve asil azalar katıldı.

Güncelleme Tarihi: 01 Mart 2021, 16:32

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER