Sakarya Gönüllüleri Geyve’de buluştu... Kimler yoktu ki

Geyveli Ecz. Ali Kaya’nın çiftliğinde verdiği yemekte bir araya gelen Sakarya’nın siyaset, bilim, bürokrasi, ticaret, spor ve basın dünyasının önde gelen isimleri ilimizin ve ülkemizin gündemi konusunda görüş alışverişinde bulundu. Buluşmada renkli diyaloglar yaşandı.

Sakarya Gönüllüleri Geyve’de buluştu... Kimler yoktu ki

KİMLER KATILDI

11 Haziran Cumartesi günü Ecz. Ali Kaya’nın Geyve’de bulunan çiftliği özel bir güne ev sahipliği yaptı. Kaya’nın davetine Sakarya Gönüllüleri oluşumunda yer alan isimlerle bazı davetliler hazır bulundu. Davetin katılımcıları arasında Yurt Partisi Genel Başkanı ve İçişleri eski bakanlarından Sapancalı Sadettin Tantan, CHP eski milletvekili ve Eskişehir Odunpazrı eski Belediye Başkanı Kâzım Kurt, İstanbul emekli defterdarı Geyveli  Kadir Boy, İstanbul Florence Nightingale Hastanesi Çocuk Cerrahisi’nden Hendekli Prof. Dr. Alaattin Çelik, Sakarya Dentim Kliniği sahibi Diş Doktoru Erdoğan Tarım, Kocaeli Körfez Tapu Sicil Müdürü Karasulu İlgin Salman, DYP il eski başkanları Erdal Taşkın ve Zafer Adalet, Sakaryalı Teknik Direktör Yılmaz Vural ve İlhan Var, TV spor yorumcusu Şansal Büyüka, iş insanı Cihan Yıldıran, CHP Akyazı ilçe eski başkanı Nail Kayıhan, Bizim Sakarya Gazetesi sahibi Adnan Yüksel, gazeteciler Özgür Arık, Ergün Özkan ve Karasu Haber imtiyaz sahibi Cihan Ersöz, Gürkan Kar, Nihat Arda Şahin, Ali Can İnce, Sıtkı Sakallıoğlu, Adnan Erdoğan, Ali Faik Tantan ve CHP Geyve İlçe Başkanı ve Belediye Meclisi Üyesi Gürkan Kar yer aldı.

Buluşmaya Büyükşehir Belediye Başkanı Yılmaz Büyükerşen’in de davet edildiği ancak katılmak zorunda kaldığı bir toplantı nedeniyle gelemediği öğrenildii

KARASU SIRADA

Buluşmanın organizatörü Cihan Yıldıran periyodik olarak gerçekleştirilen bu toplantıların devam edeceğini ve Eylül ve Ekim aylarında yapılacak olan buluşma için düşünülen yerler arasında Karasu’nun da bulunduğunu bildirdi.

‘SEZER İÇİN YAPMIŞTIM’

Birsen ve Ali Kaya çiftinin kusursuz bir ev sahipliği örneği gösterdiği yemekte konuşan Ecz. Ali Kaya,   bir anısını şöyle anlattı: “Sayın Cumhurbaşkanı Ahmet Necdet Sezer’i davet etmiştim. Altında oturduğumuz kamelyayı o nedenle büyük yaptım. Bir de baktım sadece eşi, şoförü ve bir korumasıyla gelmiş.” Kaya zaman zaman ziyarete gelen Süleyman Seba’nın oturduğu ve hiç değiştirmediği masayı da olduğu yerde bıraktım” diye konuştu.

Muhtemel siyasi gelişmelerin değerlendirildiği yemeğin sonunda konuklarını tek tek uğurlayan Ali Kaya tüm katılanlara çiftliğinin ürünü birer kasa kiraz ve erik ikramında bulundu.

Güncelleme Tarihi: 14 Haziran 2022, 13:34

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER