Sapık şeyin istismar dosyasına yeni bir halka daha eklendi

Sakarya'da müridinin 12 yaşındaki kızına cinsel istismarda bulunduğu için 10 yıl 5 ay hapis cezası alan Uşşaki Şeyhi Eyüp Fatih Şağban'a bir dava daha açıldığı ortaya çıktı.

Sapık şeyin istismar dosyasına yeni bir halka daha eklendi

Gazeteci İsmail Saymaz, Sakarya’nın Akyazı ilçesindeki dergâhında 12 yaşındaki küçük bir kıza cinsel istismardan 10,5 yıl hapis cezası alan Uşşaki Şeyhi Eyüp Fatih Şağban hakkında bir başka kız çocuğun istismarda bulunmaktan yeni bir dava daha açıldığını duyurdu.

Halk TV. Com yazarı Saymaz 21 Şubat 2022 tarihli yazısında bu kez mağdur çocuğun Şağban’ın baldızının kızı olduğunu ve istismar adresinin de yine Akyazı’daki dergâh olduğunu belirtti.

11 YAŞINDAYKEN İSTİSMAR

Sakarya Cumhuriyet Başasavcılığı'nın iddianamesine Şağban, iki yıl önce dergaha gelen ve o tarihte 11 yaşında olan H.'ye üç farklı zamanda sarılmak ve çocuğu kucağına oturtmakla suçlanıyor.

Küçük H., ifadesinde, "Eniştesinin kendisini üç defa kucağına alarak sarıldığını, kucağının tam ortasına oturttuğu için rahatsız olup yana doğru çekildiğini" söyledi.

İfadeye katılan adli görüşmeci, beyanların tutarlı ve güvenilir olduğunu kaydetti.

Şağban hakkında 12 yaşından küçük çocuğun cinsel istismarı suçundan beş yıldan 15 yıla kadar hapis cezası istemiyle Sakarya 4. Ağır Ceza Mahkemesi'nde dava açıldı.

İlk duruşma, 17 Mart'ta görülecek.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2022, 12:42

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER