Sarı: Kandiller, huzur bulduğumuz zaman dilimleri...

Kandillerin, insanların kalplerini birbirlerine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, birlik, beraberlik, dayanışma duygularını arttıran, çok özel geceler olduğuna işaret eden Başkan Sarı Regaip Kandili nedeniyle mesaj yayınladı.

Sarı: Kandiller, huzur bulduğumuz zaman dilimleri...

Karasu Belediye Başkanı İshak Sarı, Regaip Kandili dolayısıyla bir mesaj yayımladı.

Mübarek Üç Ayların başlangıcı olan Regaip Kandilinin Ramazan-ı Şerif’in müjdecisi olduğunu belirten Başkan Sarı, bu aylarda sevgi, saygı ve yardımlaşma duygularının doruğa ulaştığını vurguladı.

Kandillerin, insanların kalplerini birbirlerine yaklaştıran, komşuluk, akrabalık, birlik, beraberlik, dayanışma duygularını arttıran, çok özel geceler olduğuna işaret eden Başkan Sarı mesajında şunları kaydetti;

“Kandiller, Müslümanlar olarak Allah’ın rahmet, bereket ve mağfiretine olan arzumuzu en üst noktaya taşıdığımız ve huzur bulduğumuz müstesna zaman dilimleridir.

İnsanların birbirine karşı daha hoşgörülü ve saygılı davrandığı bu ayların toplumumuzda var olan iç huzur ve kardeşliği daha da pekiştireceğine inanıyorum. Regaip Kandilinin bizlere sunduğu düşünme fırsatını kullanarak, toplum olarak birbirimize kenetlenip, birlik ve beraberliğimizi pekiştirmeliyiz.

Bu duygu ve düşüncelerle, tüm hemşehrilerimin Regaip Kandilini ve üç aylarını tebrik ediyor, Milletçe birlik ve beraberlik içinde daha nice kandillere kavuşmayı, bütün İslam âleminin ve insanlığın barış ve huzur içinde olmasını Cenab-ı Allah’tan niyaz ediyorum.”

Güncelleme Tarihi: 04 Şubat 2022, 11:22

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER