Sarı: 'Onlar bizim misafirimiz'

Karasu Belediyesi, Sakarya Uygulamalı Bilimler Üniversitesi Karasu Meslek Yüksekokulunu kazanarak Karasu’ya gelen ve kalacak yer bulmakta zorluk çeken öğrencileri yalnız bırakmayacağını açıkladı.

Sarı: 'Onlar bizim misafirimiz'

'EL UZATTIK'

Karasu Belediyesi, barınma sorunu yaşayan üniversitelileri yalnız bırakmayacağını, yurtlara yerleşememe ve kiralık ev bulamama gibi nedenlerden dolayı kalacak yeri olmayan üniversite öğrencilerine el uzatılacağını açıkladı. Öğrenciler Belediye tarafından kiralanan otellerde ev bulana kadar misafir edilecek.

'GEÇİCİ SÜREYLE'

Kalıcı barınma yeri olmayan üniversite öğrencilerinin Belediye tarafından kiralanan otelde geçici bir süreyle misafir edileceğini belirten Başkan İshak Sarı; “Bugünlerde Karasu’muza, ülkemizin çeşitli illerinden üniversite için gençlerimiz gelmekte. Kendisine yurt çıkmayan var, ev bulmakta zorluk çeken var. Yurt çıkmayan ya da ev bulamayan öğrencilerimiz bilsinler ki Karasu Belediyesi her zaman yanlarındadır. Barınma sorunu yaşayan öğrencilerimizi İlçemizde hizmet veren otellerimizde ev bulana kadar ücretsiz olarak ağırlıyoruz. Şuana kadar başvuran öğrencilerimizi aileleriyle iletişime geçerek otellerimize yerleştirdik ve sorunsuz bir şekilde eğitim hayatlarına devam etmelerini sağladık” diye konuştu.

'SAĞLIKLI ORTAM'

Başkan Sarı; “Onlar bizim misafirimiz. Yurt çıkıncaya kadar ya da ev buluncaya kadar belediyemizin misafiri olarak temiz ve pandemi şartlarına uygun, sağlıklı bir ortamda vakitlerini geçirmelerini sağlayacağız” dedi.

Güncelleme Tarihi: 10 Ekim 2021, 09:07

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER