Şehidin adının yaşatıldığı okulda şehitlik köşesi açıldı

Hayırsever vatandaşların ve şehit ailesinin katkıları ile Karasu Şehit İsmail Hakkı Yılmaz Okulu'nda, Şehit Yılmaz’ın anısını yaşatmak amacıyla şehitlik köşesi açıldı.

Şehidin adının yaşatıldığı okulda şehitlik köşesi açıldı

Karasu Şehit İsmail Hakkı Yılmaz İlk ve Ortaokulunda, Şehit Yılmaz’ın anısını yaşatmak amacıyla şehitlik köşesi açıldı.

Şehitlik Köşesi, hayırsever vatandaşların ve şehit ailesinin katkıları ile gerçekleştirildi. Şehitlik Köşesinin karşısına, Karasu Kızılay Şubesi Gönüllülerinin katkılarıyla da Atatürk Köşesi yapıldı.

ATATÜRK VE ŞEHİTLİK KÖŞESİ

Atatürk Köşesi ve Şehitlik Köşesinin açılışına İlçe Milli Eğitim Müdürü Sayın Çetin Turhan, Şehit Yılmaz’ın ablaları Yasemin Şeker, Sabriye Ödül, kardeşi Ahmet Yılmaz, MHP İlçe Başkanı Münir Ali Kara, Kuyumculu Mahallesi Muhtarı Mustafa Çalık, Halk Eğitim Merkezi eski Müdürü Recep Ali Küçük, Okul Aile Birliği Başkanı Halil İbrahim Şeker ile Kuyumculu Mahallesi halkı katıldı.

AÇILIŞ KURDELESİNİ ŞEHİDİN ABLASI KESTİ

Açılıştan önce Şehit İsmail Hakkı Yılmaz için dua okundu ve ardından açılış kurdelesini şehidin ablası Yasemin Şeker kesti.

Açılışta konuşan İlçe Milli Eğitim Müdürü Çetin Turhan; "Şehitlerimizin hakları asla ödenemez. Ülkemizin varlığı ve birliğinde şehitlerimizin katkıları büyük. Tüm şehitlerimizi saygı ve minnetle yad ediyorum" dedi.

Turhan, şehit köşesinin oluşturulmasında emekleri geçen Okul Müdürü Ali Osman Önlemeç'e, Şehit İsmail Hakkı Yılmaz’ın ailesine ve hayırsever vatandaşlara teşekkür etti.

Güncelleme Tarihi: 22 Aralık 2021, 10:47

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER