Şehir şehir gezip tabela önünde hatıra öz çekimi yapanlar merak etti

Karayolları Genel Müdürlüğü, 81 il ve 911 ilçenin giriş ve çıkışında bulunan bilgilendirme tabelalarında nüfus ve rakım bilgilerini çıkardı. Her yıl yapılan tabelalardaki değiştirme masrafını engellemek adına tabelalarda sadece şehir ve ilçe isimlerin yer alacağı belirtildi.

Şehir şehir gezip tabela önünde hatıra öz çekimi yapanlar merak etti

Karayolları Genel Müdürlüğü, her yıl Türkiye İstatistik Kurumu’nun (TÜİK) verileriyle nüfusun değişmesinin ardından 81 il ve 911 ilçenin giriş çıkışlarında bulunan tabelaları yeniden düzenliyor. Değişiklikle birlikte, yapılan masrafı ortadan kaldırmak için hazırlanan yeni uygulamada tüm şehir ile ilçe tabelalarından nüfus ve rakım bilgileri kaldırıldı. Tabelaların değiştirildiği kentlerden biri olan Eskişehir’de Ankara, Bursa ve Kütahya güzergâhlarında bulunan 3 tabela da yeni düzenlemeye göre hazırlandı. Tabelada daha önce yer alan ‘Nüfusu: 872000 ve Rakım 788’ bilgileri kaldırıldı. Tabelada sadece ‘Eskişehir’ yazısı bırakıldı.
SOSYAL MEDYADADA MERAK KONUSU OLDU
Şehir tabelalarından nüfus ve rakım bilgilerinin kaldırılması sosyal medyada merak konusu oldu. İnternet kullanıcıları yeni düzenlenen tabela fotoğraflarını paylaştı. Şehirleri gezen ve tabelaları önünde hatıra öz çekimi yapanlar da tabelalardaki değişikliği farkedince nedenini merak etti.

Güncelleme Tarihi: 19 Aralık 2020, 13:04

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER