Şehit aileleri iftarda bir araya geldi

Şehit aileleri ve gaziler, Kaymakamlığın düzenlediği iftar programında bir araya geldi.

Şehit aileleri iftarda bir araya geldi

Kaymakamlık tarafından şehit aileleri, gaziler ve yakınları için 19 Nisan Salı günü Adanalı Mustafa’nın yerinde iftar yemeği verildi. İftara Kaymakam Ahmet Naci Helvacı, Belediye Başkanı İshak Sarı ve ilçe protokolü katıldı.

‘KAPIMIZ ŞEHİT AİLELERİMİZE DAHA FAZLA AÇIK’

Kaymakam Helvacı iftar yemeğine katılan şehit ailelerine, gazilere ve yakınlarına teşekkür ederek, "Şehitlerimiz bu güzel vatanı canlarını vererek bizlere emanet ettiler. Onun için bu toprakların kıymetini hep birlikte bilmemiz gerekiyor. Şehit ailelerimizin istek ve arzularını elimizden geldiğince yerine getirmek bizim boynumuzun borcudur. Bizler her zaman sizlerin yanınızdayız ve ne zaman bir ihtiyacınız olursa ya da gereksinim duyarsanız kapımız herkese açık olduğu gibi şehit ailelerimize daha fazla açık" diye konuştu.

‘MUTLULUK DUYUYORUZ’

Şehit aileleri, gaziler ve yakınları ile bir arada olmaktan mutluluk duyduğunu belirten Belediye Başkanı İshak Sarı iftardan önce yaptığı konuşmada, ‘’Şehitliğe bizim milletimiz kadar, bizim inancımız kadar kıymet veren başka bir inanç, başka bir millet yok. Onun içindir ki bizler şehitlerimizin yakınlarını onların bize emaneti olarak görürüz ve onların bütün ihtiyaçlarını karşılayabilmek için gayret gösteriyoruz” dedi. 

Kaymakam Helvacı ve Başkan Sarı, iftar programına katılan misafirlerin ramazanlarını kutladı. Bayrama sağlıklı, sıhhatli bir şekilde kavuşmayı temenni etti ve şehitlere Allah'tan rahmet, kahraman gazilere sağlıklı uzun ömürler diledi.

Güncelleme Tarihi: 21 Nisan 2022, 16:17

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER