SGK ilçe müdürüne tahliye: Cinayet iddiasıyla tutuklanmıştı

Kocaeli’de geçtiğimiz yıl bir binada yapılan koronavirüs temizliğinin ardından çöp sahasına atılan çuvalın içinden 18 yıllık ceset çıkmıştı. Sakarya'da işlenen cinayetle ilgili tutuklanan Karasu SGK İlçe Müdürü ve kardeşi tahliye edildi.

SGK ilçe müdürüne tahliye: Cinayet iddiasıyla tutuklanmıştı

   Olay, 24 Nisan 2020 tarihinde Kocaeli’nin İzmit ilçesinde meydana geldi. Edinilen bilgiye göre, çöp döküm sahasında geri dönüşüm malzemelerini ayrıştıran çalışanlar, battaniyeye sarı halde çürümüş bir insan cesedi buldu. Cesetle ilgili inceleme başlatan polis ekipleri, cesedin olduğu çuvalın Serdar Mahallesi’nde bir bina önünden alındığını, çuvalın ise binada yapılan korona virüs temizliği sırasında çıkarıldığını belirledi. Olaya ilişkin yürütülen geniş çaplı soruşturma kapsamında, cesedin 2002 yılında kayıp ilanı verilen Ercüment Çetin’e (49) ait olduğunu tespit edildi. Cinayet şüphelisi olarak Çetin’in iki kardeşi R. Çetin (39) ve Sosyal Güvenlik Kurumu (SGK) Karasu İlçe Müdürü E. Çetin gözaltına alındı ve ardından tutuklandı.

   Kocaeli 6. Ağır Ceza Mahkemesi’nde görülen davanın duruşmaya, tanık, taraf avukatları ve tutuklu sanıklar katıldı. Sanıklar, daha önceki ifadelerini tekrarlayıpağabeylerinin ölümünden sorumlu olmadıklarını belirterek beraatlarını istediler. Mahkeme heyeti savunma avukatlarının talebine uyarak, sanık R. Çetin’in akıl sağlığının yerinde olup olmadığıyla ilgili raporun beklenilmesine ve her iki sanığın adli kontrol şartı ile serbest bırakılmasına karar verdi.

Güncelleme Tarihi: 23 Kasım 2021, 18:52

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER