Sıcaklıklar düşecek

Türkiye genelinde hava durumu mevsim normallerinde ilerliyor ancak Meteoroloji Genel Müdürlüğü'nün yayınladığı hava raporuna göre, yağışlı hava geri dönüyor. Sıcaklıklar birçok şehirde düşecek.

Sıcaklıklar düşecek

Karasulular ve tatilciler yılın bu zamanlarında bol bol denize girip güneşlenmeyi beklerken geçen yıllara göre serin geçen Mayıs ayında Karasu bugün bulutlu bir güne uyandı. Tarımla uğraşanlar ise yağmur bekliyor. Beklenen yağışlar bugün yurda giriş yapıyor. Kırklareli, İstanbul, Edirne ve Tekirdağ'da kuvvetli gök gürültülü sağanak yağış etkisini gösterecek. Yağışlar İç Anadolu'da da görülecek.

Meteoroloji'nin 5 günlük raporundaki kritik tarih ise cumartesi günü. Cumartesi günü yağışlar yurdun büyük bölümüne yayılacak. Yağışlara bağlı olarak hava sıcaklıklarında düşüş bekleniyor. İstanbul'da en yüksek hava sıcaklığı 22, en düşük hava sıcaklığı ise 16 derece olarak öngörülüyor. Ankara ise en yüksek sıcaklık 22, en düşük sıcaklık ise 15 derece.

Pazar günü yağışlar yurdu terk ediyor. Güneş yüzünü tekrar gösteriyor. Yağışların durması ile beraber hava sıcaklıklarının mevsim normallerine yükselmesi bekleniyor.

Meteoroloji'den yapılan açıklamada şu ifadeler yer aldı, "Kuzey kesimlerde mevsim normalleri civarında, iç ve güney kesimlerde mevsim normallerinin 3 ila 6 derece üzerinde seyreden hava sıcaklıklarının; Cumartesi günü yağışla birlikte azalarak mevsim normalleri civarına düşeceği tahmin ediliyor."

Güncelleme Tarihi: 28 Mayıs 2021, 10:13

Karasu Haber

YORUM EKLE
SIRADAKİ HABER